קהילת מעלה אדומים היקרה,

בימים אלו מתמודדים העיר, מדינת ישראל, והעולם כולו, עם התפשטות נגיף הקורונה (COVID-19). מגיפה זו מאתגרת כל אחת ואחד מאיתנו בתחומים רבים בחיינו. מצד אחד אנו נדרשים לשמור על הבריאות ולהאט את קצב התפשטות הנגיף, ומצד שני נדרש מאמץ לשמור על שגרת החיים עד כמה שניתן.  האתגר שלנו הוא לשמור על האיזון בין השניים.

על מנת לעשות מעט סדר בבלאגן, צוות השירות הפסיכולוגי החינוכי ריכז עבורכם את מקורות המידע האמינים בנושא, יחד עם עצות להתמודדות בתקופה המורכבת הזו.

אחד הגורמים המאתגרים את ההתנהלות היומיומית הוא קיומה של אי וודאות. תחושה זו מייצרת חוויה של אובדן שליטה. היא אינה מקשה רק על התפקוד אלא עלולה גם ליצור מגוון רגשות, כמו לחץ, דאגה, חרדה ועוד.

במצב של אי ודאות, נגישות למידע יכולה להוות גורם מרגיע. אך עם זאת, עומס והצפה של מידע, ובוודאי מידע מטעה ולא אמין, עלולים רק להוסיף לבלבול.
אז למי מקשיבים?

על מנת להבין מה זה קורונה ומה עושים לגביו, חשוב להסתמך על מקורות מהימנים כמו האתר והטלגרם של משרד הבריאות.
ולמי לא מקשיבים?

 כאשר מידע מגיע אלינו ברשתות החברתיות חשוב לברר מה מקורו ואם הוא מופיע גם במקורות הרשמיים (מימין). נראה חשוד? מחקו אותו וכך תוכלו להצטרף למאבק הלאומי למניעת התפשטות נגיף הפייק ניוז!

כדי לעשות סדר, אנו ממליצים להכין מערכת יומית ולהציב בה את הרגעים בהם נבדוק אם יש עדכונים או הוראות לאזרחים. ביתר הזמן, כדאי לנסות לבנות תחושת שגרה ולמלא את הלו"ז בזמן איכות משותף, מטלות, למידה, פעילות גופנית והסחות דעת נעימות. תוכלו להיעזר בלוח התכנון לשבוע המצורף,

בברכת בריאות, רוגע ורפואה שלמה,

צוות השירות הפסיכולוגי החינוכי במעלה אדומים


 

תכנן את השבוע הקרוב

מה קורה בלחץ ?

התמודדות עם תגובות חרדה אצל ילדים במצבי לחץ המלצות להורים

הקואליציה הישראלית לטראומה
עצות להורים

 

 


יצירת קשר :
רחוב הכרכום, 06, מעלה אדומים.
כתובת מייל: nay@mam.org.il
טלפון:  02-5421333/2
​פקס:  02-5421378