ממשיכים לפתח את פארק שמיר

השלב השני של פיתוח פארק שמיר הסתיים, במסגרתו הותקנה מערכת שמע היקפית מסביב לאגם, מתקני כושר משוכללים ו-100 מקומות חניה באמפי העליון


השבוע, קצת לפני פסטיבל סוכות שייערך בפארק שמיר בחול המועד, הסתיים השלב השני של עבודות הפיתוח בפארק.

כידוע, פארק שמיר מיועד להיות פארק ענק ואטרקטיבי המלא במתקני בילוי ופנאי לכל המשפחה, כאשר העבודות מבוצעות על ידי יחידת הביצוע של קק"ל ובניהול אגף אחזקה ושפ"ע, בראשותו של רון צרפתי.

פרויקט פארק שמיר חולק למספר שלבים, וכאמור, השבוע הסתיים השלב השני של העבודות בפארק, במסגרתו בוצעה בחלק העליון של האמפי תוספת של למעלה מ-100 מקומות חניה, הוצבו מתקני כושר מתקדמים והותקנו הצללות במספר מוקדים ברחבי הפארק.

עוד במסגרת שלב זה הותקנה מערכת שמע היקפית ומשוכללת מסביב לאגם, כאשר היא תפעל במשך כל שעות היום עם מוזיקת רקע שקטה שתוסיף לאווירה במקום, ותתן מענה באירועים ומופעים מיוחדים כדוגמת פסטיבל סוכות באגם.

כיום קיים מסביב לאגם מסלול הליכה באורך של 400 מטרים, ובהמשך יורחב המסלול ויגדל ל-1000 מטרים של שביל הליכה מסומן ונוח להליכה לטובת תושבי העיר.

בשלב הבא של הפרויקט תיבנה במה ענקית וגבוהה עם 3,000 מקומות ישיבה מסביבה, על מנת לאפשר קיומם של מופעים גדולים כדוגמת בריכת הסולטן בירושלים.

בנוסף, יבוצע המשך פיתוח השטח הפתוח מעל האגם ועד למגרש הכדורגל, שיהיה פארק פתוח ענק עם שטחי יזמות, מתקני פנאי ונחלים ואטרקציות עם מים.

זאת ועוד, בכניסה לפארק שמיר מתוכנן לקום מוזיאון ההתיישבות על שם ראש הממשלה המנוח - יצחק שמיר ז"ל, אשר יסקר את כל תולדות ההתיישבות ביהודה ושומרון וימשוך אליו בתי ספר וקבוצות תיירים מהארץ ומהעולם.

ראש העיר, בני כשריאל, אשר גייס את התרומות ורתם את קק"ל לטובת הנושא, אומר כי "פארק שמיר, על שפת האגם בכניסה לעיר, הולך להיות מוקד מרכזי של בילוי ופנאי לכל המשפחה. אנו נמשיך לפתח אותו, להרחיב אותו ולהקים בו מסעדות נוספות, בתי קפה, גלידריות ומתקני פנאי ואטרקציות. זו הזדמנות להודות לתורמים שלנו, לקק"ל ולכל העוסקים במלאכה, אנו נמשיך להשקיע ולפתח את המקום, שאין לי ספק שיהיה מקום מרכזי ואטרקטיבי שימשוך אליו אורחים גם מחוץ לעיר".