הסתיימו עבודות ההנגשה ב"דקל וילנאי אורט"

השבוע הונגשה הכניסה לבית הספר, ובימים אלה מותקנים בבית הספר מעלון ומעלית


במסגרת עבודות הנגישות שמתבצעות בכלל מוסדות החינוך בעיר ואשר נעשות על פי תכנית עבודה מסודרת, ישנם פרויקטים המצריכים הנגשה פרטנית עבור תלמידים בבתי הספר השונים. כך גם בחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט", בה עלה הצורך בהנגשה פרטנית לאחר שתלמיד החטיבה, עידו קסלסי, חלה ונזקק לכסא גלגלים. את סיפורו של עידו סיקרנו בהרחבה ב"זמן מעלה", וכעת, כפי שהובטח על ידי ראש העיר, בני כשריאל, הסתיים החלק הראשון של עבודות ההנגשה בבית הספר.

עלות פרויקט הנגשת בית הספר עומדת על כמיליון שקלים, רובם ממומן על ידי משרד החינוך, כאשר הצורך שעלה בשטח היה ליצור נגישות מלאה לכסא גלגלים בכניסה לבית הספר ובתוכו.

הכניסה החדשה והמונגשת לבית הספר

לטובת הנושא הועתקה הכניסה לבית הספר למיקומה החדש, ובימים אלו מתבצעות עבודות להתקנת מעלית בתוך בית הספר, באמצעותה ניתן יהיה להגיע לכל הקומות בבית הספר, וכן מעלון שדרכו יהיה ניתן להגיע לספריית בית הספר.

בסיום העבודות יהיה בית הספר מונגש לחלוטין לבעלי צרכים מיוחדים. את העבודות מבצעת החברה הכלכלית לפיתוח מעלה אדומים, בניהול אגף אחזקה ושפ"ע בראשותו של רון צרפתי, שמציין כי יש תכנית רב שנתית להנגשת בתי ספר נוספים בעיר, כאשר בבתי הספר שבהם אין צורך בהנגשה פרטנית יבוצעו פירים למעליות, ובבתי הספר שבהם יש צורך בהנגשה פרטנית היא תבוצע בהתאם לצורך הספציפי של התלמידים.

ראש העיר, בני כשריאל, מברך על סיום העבודות ואומר כי "אני שמח שעמדנו ביעד וביצענו הנגשה מיטבית ומותאמת לבית הספר, ואנו נמשיך להנגיש את כל מוסדות החינוך בעיר בהתאם לצורך ולתכנית העבודה שהכנו. בהזדמנות זו, אני מאחל לעידו שנת לימודים פורייה, מוצלחת ומהנה".