סיפור חיי

נשים, תושבות העיר, מספרות את סיפורי חייהן הייחודים לנשים אחרות במסגרת פרויקט "סיפור חיי" שמובילה איריס אלפסי, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה


קידום מעמד האישה בלשכת ראש העיר, בראשותה של איריס אלפסי, מוביל לאחרונה פרויקט ייחודי, מרגש ומעצים במיוחד. הפרויקט – "סיפור חיי", הוא פרויקט המאפשר לנשות העיר לספר את סיפורי חייהן הייחודיים לנשים אחרות, ובתוך כך לתת השראה, דוגמא אישית ובעיקר, מסר להמשך החיים.

ההרצאה הראשונה במסגרת הפרויקט הייתה סיפור חייה של חגית יקותיאלי, תושבת העיר, אשר לא השאיר עין אחת יבשה בקהל. הנשים שהגיעו שמעו את סיפורה של חגית, שלא רק מתמודדת עם מחלת הסרטן, אלא גם התאלמנה בגיל 26 עקב פיצוץ גז בבית שבמהלכו נפטר בעלה ז"ל. חגית שיתפה את הנשים בהתמודדותה הלא פשוטה עם המחלה ועם גידול ילדיה לבד. בתוך הסיפור שזרה חגית סיפורים קטנים מחיי היום יום, במסגרתם המחישה לנשים את הכוחות המיוחדים שמצאה בעצמה, אך בעיקר, את האופטימיות והשמחה שבהן בחרה להמשיך את חייה. כאמור, בקהל לא נשארה עין יבשה, והנשים שאלו שאלות, הקשיבו בקשב רב ויצאו עם עוצמות נפש ועם פרופורציות לחיים.

ההרצאה הבאה תהיה במסגרת חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד, המצוין החודש (אוקטובר), ובה תספר יהודית מיוסט, תושבת העיר, כיצד הגילוי המוקדם הציל את חייה. גם הרצאתה של יהודית צפויה להיות מרתקת, מעוררת השראה ובעיקר, כזו שמעלה את המודעות שבחשיבות הבדיקה והגילוי המוקדם.

ההרצאה השלישית בסדרה תהיה במסגרת חודש המאבק באלימות נגד נשים, והיא תהיה מיועדת לחברות פורום הנשים בלבד, שייחשפו לסיפורה של תושבת העיר שחוותה אלימות במשפחה, העזה לצאת נגד כל המוסכמות ויצאה להציל את חייה במו ידיה.

בהרצאתה של חגית יקותיאלי. אף עין לא נשארה יבשה