גילוי מוקדם מציל חיים

שורת פעילויות, הרצאות ויום הליכה מיוחד בסימן "גילוי מוקדם מציל חיים" ייערכו במסגרת חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד


במסגרת אירועי חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד מקיימים המשרד לקידום מעמד האישה בלשכת ראש העיר והמתנ"ס העירוני, בשיתוף פורום הנשים, ארגון אחת מתשע, האגודה למלחמה בסרטן, מכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית - מספר פעילויות.

יום ההליכה העולמי

ביום שישי, 25 באוקטובר, יצוין יום ההליכה העולמי, בשיתוף שירותי בריאות כללית, שייערך השנה בסימן "גילוי מוקדם מציל חיים". היום יחל בשעה 7:45, בהתכנסות ברחבת המתנ"ס המרכזי, קבלת בלון מודעות ויציאה לדרך בשעה 8:00 בדיוק.

במהלך היום יתקיימו שיעורים והרצאות ללא עלות, בהרשמה מראש. בין השעות 9:15 ל-10:15 ייערכו שיעורי: פילאטיס נשים, זומבה נשים ונערות, פאוור יוגה מעורב, TRX ואינטרוול מעורב, ספינינג מעורב ואירובי מים נשים.

בין השעות 10:30 ל-11:30 ייערכו שיעורי: יוגהלטיס מעורב, טבטה מעורב, חיטוב בטן וירכיים נשים, עיצוב גוף נשים ו- TRXואינטרוול מעורב.

בנוסף, ייערכו במהלך היום שתי הרצאות חשובות. האחת, ריפוי מחלות וכוח התודעה - על דרך חדשה לריפוי ומניעת מחלות דרך כוח התודעה וחכמת הלב, מאת המרצה: אורית בן נון צין. השנייה, האמת על פחמימות והקשר לתהליכים בגוף, מאת בני שטיין - מנטור לתזונה ואורח חיים בריא, שיארח בהרצאתו את עידית ריפטין שתשתף את הקהל בתהליך התמודדותה עם סרטן השד.

פרטים והרשמה על יום ההליכה ניתן לקבל באתר המתנ"ס.

עלוני מידע ושיעורים בוורוד

ביום שני, 28 באוקטובר, יוצב בקניון דוכן בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן ומכבי שירותי בריאות, ובו יחולקו עלוני מידע ואף תיערך הגרלה נושאת פרסים בחסות הוופל בר מעלה אדומים.

עוד באותו יום ייערכו שיעורי הערב בסטודיו מטי למנויים בלבוש ורוד, הצבע המסמל את המלחמה בסרטן השד.

פעילויות ספורט במסגרת יום ההליכה אשתקד

סיפור חיים וסדנת הדרכה

ביום שלישי, 29 באוקטובר, בשעה 20:00, יתקיים בבניין העירייה מעגל נשים שייערך כחלק מפרויקט "סיפור חיי" שמקיים פורום הנשים העירוני. במסגרת המעגל תספר יהודית מיוסט, תושבת העיר המתמודדת עם המחלה, על המשמעות של הגילוי המוקדם ועל ההתמודדות שלה עם המחלה.

בסיום המפגש תיערך סדנת הדרכה מעשית על הדרכים לבדיקה עצמית מטעם עמותת "אחת מתשע".

בריאות איתנה ובשורות טובות

כאמור, את האירועים מוביל המתנ"ס והמשרד לקידום מעמד האישה בלשכת ראש העיר, והם מתקיימים בברכתו של ראש העיר, בני כשריאל, שאף ייקח חלק פעיל ביום ההליכה ויצעד יחד עם הצועדים שיוזנקו מרחבת המתנ"ס.

יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה בלשכת ראש העיר, איריס אלפסי, אומרת כי "אני מזמינה את נשות העיר להגיע לאירועים ולקבל כלים משמעותיים לחשיבות הגילוי המוקדם והבדיקות הנדרשות. אני מודה לכל הגורמים על שיתופי הפעולה הפוריים לטובת הנושא החשוב, ומאחלת לכולנו בריאות איתנה".

מעין מור, מחזיקת תיק הבריאות, אומרת כי "מדובר בשורת פעילויות וסדנאות חשובות לאין ערוך, ואני מזמינה את נשות העיר להצטרף ולרכוש ידע וכלים שעשויים להציל את חייהן. אם נצליח בזכות הפעילויות הללו להציל חיים של אישה אחת, דיינו. אני מאחלת לכולן בריאות ואריכות ימים".

ראש העיר, בני כשריאל, מצטרף לדברים ואומר כי "הגילוי המוקדם מציל חיים, וזו אינה רק סיסמא. חשוב שנשים יגיעו להיבדק, יבינו את המשמעות והחשיבות של הגילוי המוקדם ויעודדו את חברותיהן ובנות משפחתן לבצע את הבדיקות שעשויות להציל חיים. יישר כוח גדול לכל המארגנים והעוסקים במלאכה החשובה הזו, ומי ייתן ונתבשר רק בבשורות טובות".