יום ההליכה העולמי

מעלה אדומים ציינה את יום ההליכה העולמי עם מאות צועדים ברחבי העיר ובסימן גילוי מוקדם לסרטן השד


ביום שישי האחרון צוין יום ההליכה העולמי, ובמעלה אדומים הצטרפו לחגיגה ויצרו יום שכולו פעילויות צעידה, שיעורי ספורט והרבה אנרגיות באוויר.

את היום, שצוין בסימן הגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד, הובילה שרית אקלסרוד-כהן מסטודיו "מדבריא" באגף הספורט במתנ"ס, יחד עם משרד התחברות והספורט, שירותי בריאות כללית ופורום הנשים העירוני, ובחסות "שום פלפל ושמן זית".

כבר בשעות הבוקר המוקדמות התייצבו ברחבת המתנ"ס מאות תושבים שקיבלו חולצות ובלונים ממותגים, ויצאו לדרך עם הרבה מצב רוח. מיד לאחר הצעידה התפצלו הצועדים לאחד ממגוון שיעורי הספורט שהתקיימו באולמות השונים, ובהם: זומבה, יוגה, ספינינג, פילאטיס ועוד, כשעל הכל מנצחים המדריכים של סטודיו "מדבריא". לאחר השיעורים התקיימו הרצאותיהם המרתקות של בני שטיין ואורית צין, בהן ניתנו כלים חשובים לשמירה על אורח חיים בריא.

שרית אקסלרוד וצוות המדריכים של סטודיו מדבריא

במקביל, גם ילדי גני הילדים בעיר יצאו לצעידה במסגרת התכנית "אפשריבריא" של משרד הבריאות, המתקיימת בשיתוף העירייה. הילדים עברו בשבועות האחרונים מפגשי הכנה והדרכה שעסקו בהליכה נכונה ובשמירה על אורח חיים בריא, וביום שישי נפגשו בפארק הפיל ויצאו להליכה משותפת שבסופה התכנסו לפיקניק של ארוחה בריאה שהתקיים בפארק המשפחה.

אל הצועדים הצטרפו גם תלמידי כיתות ו' בבית הספר "צמח השדה", תלמידי חטיבת הביניים "אורט תעופה וחלל, בהובלתה של שלומית אביחיל, ראש העיר, בני כשריאל, מחזיקת תיק הבריאות, מעין מור, מנהלת פורום הנשים ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, איריס אלפסי, מתאמת הבריאות העירוני, חנה קראוס, מנהלת מחלקת גני ילדים, עינת בוטבול חורש, וצוות המחלקה, ומנהלת מחלקת החינוך המיוחד, ענת נחום.

גם ילדי הגנים הצטרפו לצעידה

בסיומו של היום המיוחד אמרה שרית אקלסרוד כהן כי "אני גאה בצוות המדריכים שלי, שעזב את כל העיסוקים הפרטיים בשישי בבוקר והתייצב לטובת פעילות קהילתית מרשימה עם מאות משתתפים. היום היה מוצלח וגדוש בפעילויות, ומגיעה תודה ענקית לכל העוסקים במלאכה ולכל התושבים שהגיעו והשתתפו בפעילויות השונות".

מעין מור, מחזיקת תיק הבריאות, הודתה לכל העוסקים במלאכה ואמרה כי " במעלה אדומים החליטו לקחת את יום ההליכה העולמי כמה צעדים קדימה, ובעיר שלנו התקיימה פעילות מדהימה וחשובה שגם מעודדת זמן איכות משפחתי ושמירה על כושר ואורח חיים בריא, וגם מדגישה את החשיבות שבבדיקה לגילוי מוקדם של סרטן השד, שעשויה להציל חיים".

כשריאל, אלפסי ומור. צועדים בוורוד

ראש העיר, בני כשריאל, שכאמור, צעד גם עם ילדי הגנים וגם עם התושבים, אמר כי "זה יום שהפך למסורת עירונית, ואני מברך את כל העוסקים במלאכה חשובה זו. הדוגמא האישית שאנו נותנים לילדינו כשאנו עוסקים בספורט, אוכלים בריא ושומרים על אורח חיים בריא, היא חשובה לאין שיעור, ויחד עם המסר של היום, שעסק בהגברת המודעות לחשיבות גילוי מוקדם לסרטן השד, זכינו להעביר במהלך יום זה שני מסרים משמעותיים וחשובים מאוד. אני רוצה לציין את כל העוסקים במלאכה על ארגון יום מגוון, עשיר בפעילויות, מאורגן למופת, מקצועי ומהנה. יישר כוח לכולם".

כשריאל ושרית אקסלרוד. יום עשיר ומגוון בפעילויות