מעלה אדומים במגמת נסיקה ב-5 יחידות מתמטיקה

"מפת המצוינות של ישראל" של קרן טראמפ ורשת ערי מצוינות פרסמה השבוע שמעלה אדומים במגמת נסיקה ומעל הממוצע הארצי ב-5 יחידות מתמטיקה


השבוע פורסמה "מפת המצוינות של ישראל", אותה יוצרים קרן טראמפ וארגון "רשת ערי מצוינות". המפה עוקבת מדי שנה אחר המאמצים שעושים ראשי הרשויות המקומיות על מנת לקדם מצוינות, זאת בהתבסס על נתוני משרד החינוך ואחוזי הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה. המפה מציגה את הערים שנמצאות במגמת נסיקה, אלו שנמצאות במגמת שיפור, אלה שמופיעות תחת קטגוריה מגמת האטה ואלו שנחלשות.

על פי נתוני המפה, מעלה אדומים נמצאת במגמת נסיקה בשש השנים האחרונות, והיא אף מעל הממוצע הארצי בלימודי חמש יחידות במתמטיקה.

מהנתונים עולה כי החל משנת 2016 רשמה מעלה אדומים עלייה משמעותית ביותר, אשר הביאה אותה אל הממוצע הארצי. בשנת 2018 רשמה העיר שיא נוסף, וחצתה את הממוצע הארצי. במהלך שש השנים האחרונות הציגה העיר עלייה כוללת של למעלה מ-130% בשיעור הבוגרים של חמש יחידות במתמטיקה.

מעלה אדומים מעודדת מצוינות במתמטיקה

מעלה אדומים נמצאת תחת קטגוריית הערים שעשו נסיקה בתחום זה, כאשר בקטגוריה זו מופיעות הערים שהדגימו עלייה בכל אחת משלוש השנים האחרונות וכן עלייה מצטברת של לפחות 50%. הגידול שעשתה מעלה אדומים בתחום הוא גידול של למעלה מ-130% בשיעור בוגרי חמש יחידות מתמטיקה. העלייה שעשתה מעלה אדומים בשלוש השנים האחרונות עומדת על 8.7% אחוזים, וכאמור, מהווה גידול משמעותי שמציב אותה בין הערים שעשו נסיקה בתחום.

ראש העיר, בני כשריאל, מחזיק תיק החינוך, אמר בתגובה לנתונים כי "ברכותיי למערכת החינוך המצוינת שלנו, שרושמת הישג נוסף ברמה הארצית, למנהלי וצוותי בתי הספר וכמובן, להורים ולתלמידים. זהו תוצר ישיר להשקעה של כולנו – העירייה, צוותי החינוך במוסדות החינוך, ההורים וכמובן, התלמידים עצמם. נמשיך לעודד את ילדינו להצטיין בכל התחומים ולתת להם את מיטב ומירב הכלים להצלחה. יישר כוח למנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים, תודה גדולה להורים שתומכים, מעודדים ומסייעים וכל הכבוד לתלמידים שלנו, שלמרות העומס בלימודים ולמרות העשייה החברתית, הפעילות בתנועות הנוער וההתנדבות במגוון התחומים – מוצאים את הזמן, משקיעים ומגלים מוטיבציה להצליח ולהוביל".

מצוינות במתמטיקה