חתן וכלת התנ"ך של מעלה אדומים

בחידון התנ"ך העירוני לבתי הספר היסודיים הוכתרו חתן וכלת התנ"ך לשנת תש"ף


השבוע התקיים בהיכל התרבות השלב הפומבי של חידון התנ"ך העירוני לתלמידי כיתות ה'-ו' מבתי הספר הממלכתיים והממ"ד בעיר, ובסיומו הוכתר חתן וכלת התנ"ך של מעלה אדומים לשנת תש"ף.

חידון זה היה שיאו של תהליך שהחל שבועות ארוכים קודם לכן, ובהם התמודדו תלמידים על השתתפותם בחידון לאחר שעברו מבחנים ומפגשי תנ"ך עם עורך החידון, נריה פנחס, שהביא לילדים מצגות ושעשעוני תנ"ך, בעזרתם תרגל עם הילדים את החומר הנלמד. בסופם של המפגשים ולאחר מבחן נוסף בכתב נבחרו שני תלמידים מכל בית ספר, אשר העפילו לשלב הסופי של החידון. 

החידון נפתח בדברי ברכה של מיטל לבן, סגנית מנהל אגף החינוך. אחריה בירך יאיר פינגרהוט, רכז התרבות היהודית במתנ"ס, שדיבר על חשיבותו של העיסוק בלימוד ספר הספרים ועל הערכים הנעלים שהעניק התנ"ך לעם היהודי ולאנושות כולה. את שלב הברכות חתם אייל פישלר, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התרבות היהודית, אשר שימש גם כשופט בחידון.

פינגרהוט סיפר כמה נעים היה ללוות בשבועות האחרונים את הילדים הצעירים שהגיעו לאשכול הפיס, ולראות קבוצה גדולה של ילדים שיושבים בצוותא יחד עם עורך החידון, נריה פנחס, ולומדים בחשק ובהנאה.

לאחר הברכות החל החידון עצמו, אשר נחלק לשלושה חלקים. החלק הראשון היה שאלות שלוו בסרטונים ייחודיים, לאחר מכן שאלות בעזרת משחק מחשב ולבסוף, שלב השאלה הזהה - שאלת ראש העיר. מבין 22 המתמודדים שייצגו את 11 בתי הספר היסודיים בעיר, העפילו לשלב השני 12 תלמידים בלבד. שאלת ראש העיר, שעסקה בנושא החידון – מנהיגות, הייתה זו שהכריעה את תוצאות החידון. 

למקום השלישי בבתי הספר הממלכתיים הגיע כפיר ברנד, תלמיד בית הספר "מגדים". למקום השני הגיעו שני תלמידים שקיבלו ציון זהה – עידן שקרוב, תלמיד בית הספר הממלכתי "צמח השדה", ומישאל  ורשבסקי מבית הספר "מגדים". למקום הראשון הגיעה תלמידת בית הספר "נופי סלע", אביגיל דוידקוביץ.

למקום השלישי בבתי הספר הממ”ד הגיעה הדר כהן, תלמידת בית הספר "שדי חמד", למקום השני הגיעו שניים שזכו אף הם באותו ציון - אליה ורני נחושתן, תלמידי בית הספר "מעלה התורה בנים ובנות", שלמרבה התדהמה הם אח ואחות. למקום הראשון הגיע אברהם וולץ, תלמיד בית הספר "מעלה התורה בנים".

את החידון הנחה נריה פנחס, אשר ערך וכתב את השאלות ואשר הוכתר בשנת 1980 לחתן התנ"ך העולמי וקיבל את התואר והפרס מדי מנחם בגין ז"ל, ראש הממשלה דאז. על הליווי המוסיקלי של החידון הופקד אמן החליליות אליעזר רוזנפלד, יחד עם הקלידן יאיר חדד. החידון המרגש נחתם בשירת התקווה ובצהלות שמחה של חברי התלמידים שזכו.

ראש העיר, בני כשריאל, בירך את התלמידים ואמר להם כי "התנ"ך הוא התשתית התרבותית של עם ישראל כולו לפלגיו ולגווניו השונים. אני שמח ונרגש לראות איך התלמידים מגלים עניין ובקיאות, ואפשר לסכם ולראות איך עוד מסורת מוצלחת הולכת ומתפתחת בעירנו משנה לשנה".                           

ראש העיר ומשתתפי החידון. ברכות למתמודדים ולזוכים