אמי"ת איתן זכה בפרס החינוך

בית החינוך השש-שנתי אמי"ת איתן זכה בפרס החינוך לשנת תשע"ט


פרס החינוך העל יסודי מטעם ארגון המורים והעמותה הפדגוגית הוענק לבית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים. הפרס הוענק לבית הספר על היותו מקדם את תלמידיו בחינוך לערכים ולמצוינות חברתית, מעורבות חברתית ואזרחית, נתינה ותרומה לקהילה.

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים מקיים את מפעל פרס החינוך זה 20 שנים, כאשר מטרת הפרס היא לעודד בתי ספר לקדם ערכים חינוכיים בהתאם לערכי יסוד בחברה הישראלית, כמוגדר במגילת העצמאות ובהתאם למטרות החינוך במדינת ישראל ובכל מדינה מתוקנת בעולם.

הפרס הוענק למנהל בית הספר, דניאל בארי, בטקס חגיגי שהתקיים באולמי אווניו באיירפורט סיטי, במעמד שר החינוך, ח"כ הרב רפי פרץ, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, ראש העיר, בני כשריאל, יו"ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז, חברי ועדת הפרס, הצוות החינוכי בבית הספר ונציגי התלמידים.

דניאל בארי. מקבל את הפרס

בית החינוך אמי"ת איתן זכה בפרס כאות הצטיינות על עשייה ייחודית בתחום היוזמות והפעילויות ההתנדבותיות ועל כלל הגישה המערכתית לחינוך התלמידים למעורבות חברתית ואזרחית ולתרומה לקהילה. במסגרת היוזמות שמפעיל בית הספר אימצו התלמידים את משפחתה של שיר חג'אג' ז"ל, כאשר תלמידי שכבת י"ב מקיימים מדי שבוע שיעורי תורה בבית המשפחה, תלמידי שכבת י"א מובילים מעגלי שיח וטקסי אזכרה לזכרה של שיר ותלמידי שכבות ט'-י' בבית הספר לוקחים חלק באיסוף מזון ואריזתו לעמותת "שיר" המסייעת למשפחות מעוטות יכולת בעיר.

בנוסף, תלמידי שכבות ט'-י' יוצאים למסע משמעותי שאותו הם מובילים משלבי התכנון ועד היישום, כולל: הדרכה, בניית תפריט והכנת אוכל, תיאום ביקור באתרים, טקסים ומפגש עם דמויות השראה. במסע זה מועצמים תלמידים רבים שאינם מש"צים.

דניאל בארי והרב אילן מארק עם הוריה של שיר חג'אג' ז"ל

כמו כן, בית המדרש של "בית מורשת" פועל בתוך בית הספר, ובו 15 אברכים המייעדים עצמם לעסוק בחינוך לומדים ומשלבים בלימודיהם גם עשייה התנדבותית עם תלמידי בית הספר. אחד החברים הקים את תנועת הנוער "מקום בלב" הפועלת בבית הספר ומצמיחה מנהיגות.

ראש העיר, בני כשריאל, שיבח את בית הספר, המוביל את תלמידיו למצוינות לימודית וערכית, מקדם בקרבם ערכים ומעורבות קהילתית ודוחף אותם למיצוי מלוא הפוטנציאל הטמון בהם. "תלמידי בית הספר מקיימים מדי שבוע שיעור תורה לעילוי נשמתה של שיר חג'אג' ז"ל, מסייעים בפעילות העמותה לזכרה ותורמים לקהילת מעלה אדומים. זה לא מובן מאליו. אלו שעות הפנאי שלהם, והם בוחרים לתרום, להשפיע ולעשות טוב", אמר כשריאל.

מנהל בית הספר, דניאל בארי, אמר כי "אני מודה על הזכות לעמוד בשם קהילת אמי"ת איתן ולקבל את הפרס על קידום ערכים ומעורבות של ארגון המורים. מודה לה' ושמח שהעבודה הכל כך קשה שלכם מקבלת הוקרה והערכה. הפרס הזה הוא של כל איש ואישה בצוות, ושל כל תלמיד והורה. זכה בית החינוך בחבורה מופלאה של צוות כל כך מיוחד, החי חיי שליחות למען התלמידים, ואני כל כך נרגש שכל העבודה הקשה והיום יומית שלכם מקבלת את התודה הראויה".

כשריאל, בארי, הצוות החינוכי והתלמידים עם הפרס

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, בירך את מנהל בית הספר, דניאל בארי, הצוות החינוכי, ההורים והתלמידים על הזכייה, ואמר כי "הזכייה היא פרי עשייה פורייה, מקצועית, ערכית וטובה של בית הספר, בהובלת דניאל בארי. הפרס מגיע לכם, והוא מהווה מקור לגאווה למערכת החינוך כולה. מערכת החינוך שלנו ממשיכה להוביל, להגיע להישגים נפלאים ולזכות בהכרה והוקרה כאחת ממערכות החינוך הטובות והאיכותיות ביותר בארץ. נמשיך להשקיע בדור העתיד שלנו, נמשיך לתת את מרב ומיטב הכלים להצלחתם, נמשיך לחנך את ילדינו לערכים, למעורבות ולנתינה. אנו מאמינים בהקניית ערכים, טיפוח אקלים חברתי וערכי ובעידוד התלמידים למעורבות חברתית ואזרחית ולתרומה לקהילה. יישר כוח גדול".

בבית משפחת חג'אג'