שוחררה חולה מס' 77 תושבת העיר

שמחה פרידמן, חולה מס' 77 ותושבת העיר, שוחררה מבית החולים לאחר שהבריאה


תושבת העיר, שמחה פרידמן, בת 46, הייתה עד אתמול (שלישי) חולה מספר 77. היא אושפזה בבית החולים "שערי צדק", במחלקה המבודדת, למשך 13 ימים.

שמחה חזרה מצרפת ונכנסה לבידוד לפי ההוראות, ואז פיתחה תסמינים של חום ושיעול. צוות מד"א הגיע לביתה, בדק אותה ומצא שהיא חיובית לנגיף הקורונה. היא נשלחה למחלקה המבודדת בבית החולים "שערי צדק" למשך 13 ימים.

אתמול (שלישי) היא יצאה מהמחלקה כשהיא בריאה, כשמנכ"ל בית החולים "שערי צדק", פרופ' עופר מרין, והצוותים הרפואיים שטיפלו בה מוחאים לה כפיים ומלווים אותה החוצה.

שמחה סיפרה ל-MYNET כי "הכל קרה די מהר, אשפזו אותי באופן מידי במחלקה המבודדת. החלה לי גם דלקת ריאות שהסתבכה, ועם כל זה לא חששתי, הרגשתי שאני בידיים טובות. הטיפול שנעשה מבעד למסכות וחליפות עבות היה רגיש ואמפטי, ומצבי הלך והשתפר. הפכנו למשפחה קטנה, כל מטופלי המחלקה, יש תחושת סולידאריות ועזרה הדדית בין כולם, וזה עזר לנו לצלוח את התקופה המאתגרת. אנחנו שומרים על קשר ואני בטוחה שניפגש בקרוב לארוחה משותפת. אני לא יכולה לתאר את תחושת האושר שהציפה אותי כשהודיעו לי כי תוצאות הבדיקה שליליות לנגיף. אני מחכה כבר לשים את הראש במיטה בביתי ולחזור לשגרה הפשוטה. קיבלנו פה טיפול מעל ומעבר, ואני מודה מקרב לב לכלל הצוותים שהיו מעורבים בטיפול בי ואפשרו לי להגיע למעמד הזה״.

שמחה פרידמן יוצאת מבית החולים צילום שערי צדק.jpe

ד״ר רמזי קורד, מנהל מחלקת כתר לטיפול בחולי קורונה, אמר ל-MYNET כי ״שמחה היא מהמטופלים הוותיקים של המחלקה, והיא טופלה במשך תקופה עם עליות ומורדות. אני שמח שהגענו לרגע השחרור שהיא במצב טוב ובריא ויכולה לחזור לשגרת חייה".

פרופ׳ עופר מרין, מנכ"ל בית החולים "שערי צדק", אמר כי ״אני מברך את שמחה ומאחל לכולנו שהשער הזה ייפתח לכיוון היציאה עם מחלימים נוספים רבים. אני מודה לצוותי סיירת כתר על הפעילות המסורה שלהם סביב השעון, שמצטרפת למאמצים הרבים שמשקיע בית החולים לטיפול בחולי קורונה הרבים שאותרו בשבועות האחרונים ולהתמודדות עם המגפה העולמית".