מתנדבי הקורונה

מאות מתנדבים - מבוגרים ובני נוער, התגייסו לסייע לאזרחים ותיקים ומשפחות מעוטות יכולת בימי הקורונה


בני הגיל השלישי נמצאים על פי כל הנתונים בקבוצות הסיכון מפני נגיף הקורונה. לאור זאת, פרסם משרד הבריאות המלצה לאוכלוסיית הקשישים, ובפרט לקשישים עם מחלות רקע ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן ולהימנע מלצאת מהבית כלל. המשמעות היא שרבים מהם לא יכולים לצאת לצורך קניות, סידורים, בדיקות רפואיות ועוד. בנוסף, במעלה אדומים ישנם קשישים רבים המוגדרים כבודדים, וגם הם זקוקים בימים אלה לסיוע ותמיכה.

היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות שבאגף הרווחה והשירותים החברתיים הרימה את הכפפה, ויחד עם גורמים נוספים הקימה מערך מתנדבים שנותן בימים אלה מענה וסיוע לאוכלוסייה זו בצל התפשטות נגיף הקורונה.

אורזים משחקים וספרים לילדי משפחות הרווחה

מאות מתנדבים התגייסות למשימה, והם מסייעים בשינוע וחלוקת מזון ותרופות, וגם להפגת בדידותם של תושבי העיר המבוגרים, ובמיוחד העריריים.

כך למשל מתקיים מדי שבוע מבצע חלוקת מזון לאזרחים הוותיקים בעיר, כאשר החלוקה מתבצעת שלוש פעמים בשבוע ונעשית על ידי מתנדבים מבוגרים ובני נוער. כמו כן התקיים מבצע של חלוקת צעצועים לילדים ממשפחות מעוטות יכולת, לאחר שבנות האגף נרתמו לגיוס צעצועים וספרים. התרומות הועברו למיון ואריזה במרכז הורים וילדים, ומשם חולקו למשפחות. גם הסטודנטים סייעו במסגרת מרכז הצעירים העירוני בשליחויות של ציוד חיוני ותרופות עבור אזרחים ותיקים, ואילו העובדות הסוציאליות באגף הרווחה חילקו 250 מנות מזון מדי יום, על פי מיזם של משרד הרווחה.

המתנדבים. יוצאים לחלוקה למשפחות

בנוסף, מבצע "קמחא דפסחא", המתקיים מדי שנה עבור משפחות רווחה בעיר, התקיים השנה בדרך קצת אחרת. עובדי אגף הרווחה והשירותים הקהילתיים יצאו לחלוקה אישית של תלושי הקנייה למשפחות, זאת על מנת למנוע מהן את הצורך להגיע לנקודת חלוקה שתיצור התקהלות מסוכנת.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "קהילת מעלה אדומים מגויסת ונרתמת, ואני גאה במאות המתנדבים שפועלים בשטח ומסייעים לנו במשימת הקודש שלפנינו. זוהי שעתה היפה של הסולידאריות והערבות ההדדית בעירנו, ואני יודע כי גם בקרב התושבים עצמם ישנה דאגה ונתינה רבה לשכנים שזקוקים לכך ולמבוגרים שמסביב. זו חובתנו המוסרית לחשוב גם עליהם, ואני קורא למתנדבים נוספים להתגייס למשימה החשובה