מצטיין ארצי רשת אורט- אורט דקל וילנאי

פרס החינוך הארצי של רשת אורט ישראל לביה" ס המצטיין של הרשת הוענק לביה"ס " אורט דקל וילנאי". הפרס הוענק למנהל ביה" ס השש שנתי ומנהל המכללה הראל הורביץ, בטקס חגיגי שהתקיים באוניברסיטת תל אביב במעמד מנכ"ל רשת אורט, צביקה פלג, וראש העיר, בני כשריאל, מחזיק


פרס החינוך הארצי של רשת אורט ישראל לביה"ס המצטיין של הרשת הוענק לביה"ס " אורט דקל וילנאי".

פרסי חינוך מוענקים על ידי אורט ישראל מדי שנה בשנה. פרסי החינוך מהווים אמצעי להנעת העובדים ומוסדות אורט למיצוי היכולות והמאמצים בחתירה למצוינות, הן ברמת תפקוד הארגון והן ברמת תפקוד העובד. הפרסים נותנים ביטוי להערכה ולהוקרה של רשת אורט לעובדיה הנבחרים.

המועמדות לפרס הייתה מבין 237 בתי ספר מרשת אורט. הפרס ניתן על פי הקריטריונים של קידום החינוך הערכי-חברתי, קידום החינוך הטכנולוגי-מדעי, הישגים לימודיים והגברת כוח ההתמדה, אקלים חינוכי מיטבי ותרבות ארגונית, חזות אסתטית ותחזוקה והישג ייחודי.

"אורט דקל וילנאי" זכה בפרס היוקרתי בשל ההישגים המשמעותיים בהם נתוני הזכאות לתעודת בגרות מלאה העומדים על כמעט מאה אחוזי זכאות לבגרות , האחוזים הגבוהים של הניגשים ל-5 יחידות לימוד במתמטיקה כעשרים אחוזים, כמעט פי שניים מהממוצע הארצי והאחוזים הגבוהים הניגשים לבגרות באנגלית 5 יחידות  ,כ-70 אחוזים, למעלה מפי שניים מהממוצע הארצי. כמו כן האחוזים הגבוהים הניגשים למקצועות המדעיים מדעי המחשב , ביולוגיה ופיסיקה.

בחטיבת הביניים פעילות רבה נעשית לחשיבה פורצת דרך והתאמת התלמידים למיומנויות המאה ה21. התלמידים שלחו למעבורת החלל את הניסוי שערכו במסגרת תוכנית הספייס לאב, וכן  בחטיבה מתקיימים פרויקטים מיוחדים בחטיבה שכבר הפכו למסורת , הסמינר הסינגולרי וההאקתון בו משתתפים כל תלמידי בית הספר. 

כן בבית הספר  נעשית פעילות החברתית הערכית רבה, קיימת  מעורבות גבוהה של התלמידים בקהילה במעלה אדומים בפרט ובתרומה וחיבור לחברה הישראלית בכלל.

בטקס נכחו מנהל ביה"ס השש שנתי  והמכללה  הראל הורביץ, מנהלת חטיבת הביניים ,רותי כהן, וצוות ההנהלה בחטיבה ובתיכון. בעת קבלת הפרס שהוענק  על ידי חברי ועדת הפרס הקהל מחא כפיים ונשמעו באולם תשואות  שמחה רבות .את הפרס קיבלו הראל  הורביץ ורותי כהן כאשר על במת הכבוד  עמד ראש העיר בני כשריאל.

מנהל ביה"ס , הראל הורביץ, אמר כי  הוא נרגש מאוד מהבחירה וההכרה על ידי רשת אורט בעבודה המצוינת הנעשית בבית הספר וגאה בצוות בית הספר על העבודה המסורה שנעשית בבית הספר כל השנה.  לכל תלמיד מחפשים פתרון להצלחה ועובדים איתו עד שהוא מצליח. בבית הספר צוות מצוין ש"נותן את הנשמה" , גם צוות המורים וגם צוות המנהלה , גם בחטיבה העליונה וגם בחטיבת הביניים  ויחד עם התלמידים הנפלאים שאנחנו גאים בהם והורים נפלאים שהם שותפים שלנו ושל התלמידים אנו מגיעים להישגים נהדרים". אני מודה להורים, לוועד ההורים , לעיריית מעלה אדומים, לאגף החינוך ולראש העיר, בני כשריאל, מחזיק תיק החינוך, על התמיכה, הסיוע, העידוד והדחיפה  קדימה לאורך כל הדרך.

ראש העיר, בני כשריאל, מחזיק תיק החינוך, ברך את מנהל ביה" ס והמכללה,  הראל הורביץ,  וצוות ההנהלה ואמר כי הפרס הביא כבוד רב וגאווה עצומה לעיר מעלה אדומים, למערכת החינוך ולתושבי העיר. יש לנו מערכת חינוך מפוארת, איכותית וערכית ובתי ספר מצוינים ואיכותיים. ביה"ס אורט דקל וילנאי הוא ביה"ס מצוין ואיכותי עם הישגים מרשימים ביותר .נמשיך להוביל ולהצעיד את מערכת החינוך שלנו להישגים , ערכים ומצוינות ולהיות מודל לחיקוי בקרב כל הערים בישראל.