מסכמים תקופה

ראש העיר, בני כשריאל, נפגש עם מפקד היקל"ר ומפקד הנפה לסיכום העבודה המשותפת בתקופת הקורונה


החזרה לשגרה נמצאת בשלבים מתקדמים, ועמה מגיע גם שלב פגישות סיכום עם גורמי הצבא ופיקוד העורף. בשבוע שעבר נפגש ראש העיר, בני כשריאל, לפגישת סיכום מקצועית עם מח"ט מוריה, אל"מ שרון גת, ונציגי הנפה ופיקוד העורף.

בפגישה השתתפו: ראש העיר, בני כשריאל, סגנו ומ"מ, גיא יפרח, מנהל המוקד העירוני, מוטי גלנטי, מנהל האגף לחרום וביטחון, נועם הרוש, מנהל מרכז מוס"ח, ניסים טוויטו, מפקד נפת מוריה, אל"מ שרון גת, מנל"ח נפת מוריה, סא"ל אלמנו טסמה, מפקד מכלול האוכלוסייה נפת מוריה, סא"ל אשר למאן, מפקד יקל"ר מעלה אדומים, סא"ל אבי עופרי, סגן שירז צ'וקלו, קצין נפה ורשויות  מוריה.

בפגישה נדונו כל הנושאים שטופלו במשותף בתקופת צווי החירום, ונדונו ממשקי העבודה והפעילויות שבוצעו.

בעירייה ציינו לשבח את שיתופי הפעולה הבריאים והטובים עם כלל הארגונים ואת הממשק עם פיקוד העורף בכלל וכם מפקד היקל"ר סא"ל אבי עופרי בפרט.

כמו כן צוינה הרציפות התפקודית בזכותה המענה לאזרח היה החשוב ביותר עבור הראשות ועשו למענו הכל, החל מימי הולדת במרפסות ועד סיוע טלפוני ופרטני.

נציגי העירייה אמרו כי מאוד בלטה מעורבותם המרשימה של קהילת המתנדבים וכי אזרחים רבים הגיעו להתנדב והתעסקו בחלוקות מזון ותרופות, סיוע בקניות, ימי הולדת ועזרה בכל מה שנדרש.

בנוגע להסברה ומידע הדגישו המשתתפים כי ראש העיר, בני כשריאל,  העלה פרסומים כמעט בכל יום לתושבי העיר, מה שסייע בהעברת מידע ובהרגעת התושבים.

מפקד נפת מוריה, אל"מ שרון גת, התייחס בפתח דבריו לכך שרשות מעלה אדומים היא רשות מצוינת שהצטיינה לאורך התקופה בפעולה ובעשייתה בתקופת הקורונה והקנתה לו "שקט" בכך שהכל אצלה עבד כשורה.

בנוסף אמר אל"מ גת כי במערכה כזו הרשות היא לבנת היסוד, היא זו שמובילה ומחזיקה את הכל, והתפקוד של מעלה אדומים גם היה כך.

אל"מ גת ציין לשבח את מנהיגותו של ראש העיר, בני כשריאל, ואמר כי "המציאות בה במעלה אדומים היו מעט מאוד חולים והרבה חוסן לאומי הייתה בעיקר בזכות החלטותיו של ראש הרשות. המעורבות וההתערבות שלו בהמון סיטואציות ופעולות משמעותיות כגון רשתות חברתיות, מערכי הסברה חזקים וכדומה - הן הדגל למנהיגות טובה. מערך המתנדבים בעיר חזק ויש לשמר אותו ולהעצים אותו. אירוע הקורונה הוא אירוע קשה מאוד, מהגדולים והעוצמתיים שנראו בישראל, אך למרות זאת לא אומנו ולא תורגלו כלל המכלולים, ולכן יש להמשיך לחזק, להכשיר ולאמן את  הצוותים".

בסיכום דבריו העניק אל"מ גת לראש העיר תעודת הוקרה לעירייה על עשייה מרובה, איכותית ובלתי פוסקת, שיתוף פעולה הדדי ונכונות להצליח ביחד. הוא התייחס לכך שהוא מאוד מרוצה מהעבודה שהייתה ברשות, מהניהול ומההובלה של האירוע.

ראש העיר, בני כשריאל, הודה לאל"מ גת על שיתוף הפעולה הפורה, הליווי והסיוע ואמר כי "ההיערכות בשגרה הינה המפתח לקדם את מוכנותה של העיר לשעת חירום בכדי להבטיח את המשך אספקת השירותים החיוניים לתושבים. תודתנו נתונה למפקד הנפה, נציגי פיקוד העורף ומפקד היקל"ר, סא"ל במיל' אבי עופרי, על הסיוע ושיתוף הפעולה המתמשך.