המכון להדרכת הורים מחדש פעילות

לאחר תקופה ארוכה בה המכון להדרכת הורים היה סגור בשל הקורונה, חוזר המכון לעבודה ומציע מגוון רחב של סדנאות להורים


עם פתיחת שנת הלימודים תש"ף בכל מוסדות החינוך בעיר, גם המכון להדרכת הורים יצא לדרך ופתח שנת פעילות מאתגרת ומשמעותית, אשר נקטעה בשל משבר הקורונה. כעת, עם החזרה ההדרגתית לשגרת החיים, גם המכון חוזר לפעול בהדרגה ומציע מגוון רחב של סדנאות להורים וילדים שייערכו בחודש הקרוב ובחודש שאחריו.

המכון להדרכת הורים בעיר הוקם במסגרת מדיניות ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, להעמקת שיתוף הפעולה עם ההורים בעיר ולקידום חינוך הילדים. פעילות המכון מעמידה את ההורות במעלה אדומים בסדר עדיפות גבוה, ומגדירה את ההורים כשותפים מלאים של צוותי החינוך הפורמאלי.

הנושאים בהם עוסק המכון להדרכת הורים מגוונים, ובאים לתת מענה נרחב הן בהיבטים של גיל, צרכים מיוחדים, נושאים כלליים ונושאים ממוקדים.

במהלך השנה התקיימו במסגרת המכון להדרכת הורים קבוצות הורים רבות, החל מגיל המעון ועד חטיבה עליונה. הקבוצות עסקו במגוון נושאים כמו: סמכות וגבולות במשפחה, פתרון קונפליקטים, הורות זוגיות ומה שביניהם, פסיכולוגיה חיובית, גיל ההתבגרות, הכנה לכיתה א', מצוינות, לקויות למידה ועוד.

קבוצות ייחודיות שקיבלו מענה הן הורים יוצאי אתיופיה, הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ואימהות יחידניות למתבגרים.

דף הפייסבוק "מכון להדרכת הורים מעלה אדומים" הינו פעיל מאוד, ובו מתפרסמים כל העת עדכונים לגבי פעילויות המכון, מאמרים וטיפים חשובים להורים.  

כאמור, משבר הקורונה עצר לחלוטין את פעילות המכון, אשר נאלץ לסגור את שעריו לתקופה ארוכה. כעת, עם החזרה המדורגת לשגרה ובצל ההנחיות הקפדניות, מחדש המכון את פעילותו ופותח שעריו על פי תקן התו הסגול.

החודש ובמהלך חודש יולי יתקיימו סדנאות מגוונות, בהן: סדנא לקראת בית ספר, סמכות הורית ביום שאחרי הקורונה, הורות ברגישות ובנחישות, סדנה משותפת להורים וילדים המתמודדים עם קשיים בוויסות הרגשי.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, אומר כי "הסדנאות והקורסים לכל הגילאים המתקיימים במכון מועברים על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ומציידים את ההורים בידע מקצועי ובכלים לתקשורת בריאה במשפחה ולהעצמת הילדים. הורים רבים כבר השתתפו במגוון הרחב של הקורסים והסדנאות, ואנו מקבלים משוב חיובי וחם ונהנים לראות את הפירות והיישום בשטח של הדברים. אני מזמין את ההורים להצטרף לאחת מקבוצות ההורים במכון ולקבל כלים שיעזרו לכולנו להתמודד עם האתגר החשוב והמשמעותי מכל - ההורות שלנו וחינוך ילדינו".