חוזרים ללימודים

שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הגיעו למעלה אדומים לפתוח את שנת הלימודים במחוז ירושלים ומנח"י והכריזו: שנת הלימודים תשע"ט תיערך בסימן "אחדות ישראל". כנס ההיערכות התקיים בהיכל התרבות. אבואב ומנהל המחוז מאיר שמעוני הרעיפו שבחים רבים


ובתי הספר של החופש הגדול, נרחיב את שיפוץ ספריות בתי הספר, נצייד את מעבדות בציוד חדשני, נגדיל את המשתתפים בתנועות נוער. נוביל גם שורה של שינויים לטובת קידום האוטונומיה של המנהלים. לאורך שנת הלימודים האחרונה ערכתי סיורים מקצועיים ב- 200 רשויות מצפון ועד דרום, קיימתי 130 שולחנות עגולים עם מנהלים כדי ללמוד מקרוב על הצרכים של המנהלים ולעשות את ההתאמות הנדרשות במערכת כדי לקדם את התלמידים ואת העשייה החינוכית בבתי הספר. המנהלים הם מובילים את העשייה החינוכית והם אלה אשר יכריעו את עיצוב פניה של המערכת, ולכן ההשקעה במנהלים חשובה לעין שיעור. אני רוצה לאחל למנהלים, למורים, לתלמידים ולהורים שנת לימודים מוצלחת.

מנהל המחוז, מאיר שמעוני אמר  "אני עומד כאן נרגש אל מול כל מנהלי מוסדות החינוך במחוזות ירושלים ומנח"י, וגאה! אני גאה בכם שאתם מובילים את מערכת החינוך למקומות הראויים לה! אני גאה להיות מנהל של שני מחוזות גדולים וערכיים. השנה, תשע"ט היא שנה עם בשורות רבות, כפי שציינו השר בנט והמנכ"ל אבואב. אנחנו במחוזות ירושלים ומנח"י מובילים כבר שנים בכל המדדים הערכיים והלימודיים. אחוזי הגיוס אצלנו הם מהגבוהים במדינה ואנו נמשיך בכיוון זה. שמעוני שיבח את ראש העיר ,בני כשריאל המחיק בתיק החינוך ומהווה מודל ודוגמא להצלחה בחינוך בשל הובלה ראוייה ואיכותית.  אני רוצה לאחל לכם המנהלים, למורים, ולהורים וכמובן לתלמידים, שנת לימודים מוצלחת ופוריה. שנה של הצלחות והישגים".

ראש העיר, בני כשריאל, מחזיק תיק החינוך ברך את שר החינוך נפתלי בנט ואת הנהלת משרד החינוך והמחוז והודה להם על העבודה המשותפת  הסיוע והתמיכה במערכת החינוך האיכותית שלנו. כשריאל שיבח את מערכת החינוך בעיר והתגאה בהישגים הגדולים בבגרות בחמש יחידות מתמטיקה . אנחנו הראשונים שמקבלים על עצמנו פרויקטים חינוכיים חדשניים ומתקדמים למען תלמידינו.

במסגרת הנושא השנתי, יעסקו בתי הספר בסוגיית האחדות בשני צירים מרכזיים: חיים בשותפות במדינת ישראל - אחדות בין כל מרכיבי החברה הישראלית, עמיות יהודית - שייכות לעם היהודי וקשר עם יהודי התפוצות

בימים אלו שוקדים במשרד ובבתי הספר על גיבוש התכנים הספציפיים שיובאו בפני התלמידים בהקשר לסוגיית האחדות, על ידי קיום מפגשים, מעגלי שיח, מסעות וטיולים משותפים בין מגזרים שונים בחברה הישראלית, קיום ימי שיא, פעילויות לחיזוק הקשר עם ילדים ונוער בתפוצות ועוד.

במהלך הכנס פרש השר בנט את המהלכים המשמעותיים אותם קידם המשרד במהלך שלוש השנים האחרונות, בעיקרם צמיחה באחוז הזכאות לבגרות אשר עומד כיום על 68.2%, העלייה באחוז התלמידים הלומדים  5 יחידות לימוד באנגלית שגדל מ- 31.9% ל- 35.7%, ירידה באחז התלמידים הנושרים ממערכת החינוך אשר עומד כיום על 1.2% מכלל התלמידים, והצלחת התכנית הלאומית 'לתת חמש' ללימודי 5 יחידות מתמטיקה אשר הביאה להכפלת מספר התלמידים ל-18,050 בדגש על הפריפריה.

יצוין, כי בשלוש השנים שחלפו מאז החלה כהונתו כשר החינוך, קידם בנט שורה של מהלכים חשובים אשר היטיבו בצורה משמעותית עם החינוך במחוז ירושלים: נוספו מאות סייעות בגני הילדים במחוז, בעקבות רפורמת 'הכתה הקטנה' שהוביל השר ייפתחו בשנת הלימודים הקרובה כ – 115 כיתות נוספות, במסגרת תכנית בינוי M21 נבחרו 120  בתי ספר בהם מוקמים בימים אלו ממש מרחבי למידה חדשניים, והרשימה עוד ארוכה.

בנט הודה למנהל המחוז, מאיר שמעוני ואמר "אני מסתכל על החינוך ב מחוז ירושלים ומנח"י ורואה מחוז בצמיחה מתמדת, עוד ועוד פרויקטים, עלייה בנתוני הבגרות ועשייה מסביב לשעון של צוותי חינוך מסורים ואיכותיים למען כל תלמידה ותלמיד. אני גאה להיות שר החינוך שלכם. נמשיך להוביל מהלכים משמעותיים למען חינוך דור העתיד במחוז ובעיר ירושלים".