לא שכונה של אף אחד

ראש העיר, בני כשריאל, התראיין ב-YNET ויצא נגד הפרסומים על סיפוחה של מעלה אדומים לירושלים


בימים האחרונים התפרסם כי שר הביטחון, בני גנץ, כינס דיון עם צמרת מערכת הביטחון לקראת ההכרעה על הסיפוח, שלפי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייצא לדרך ב-1 ביולי. בדיון, שחתם את "משחק המלחמה" שנערך כדי לבחון את תרחישי ההסלמה האפשריים, השתתפו הרמטכ"ל, אביב כוכבי, ראש השב"כ, נדב ארגמן, וראש המוסד, יוסי כהן.

לפי ההערכות, תוך כמה ימים תכריז ישראל על תחילת המהלך, במסגרתו יחול החוק הישראלי על חלקים ביהודה ושומרון. עם זאת, בדיונים שנערכו בדרג המדיני, אחד הכיוונים המרכזיים שנבחנו הוא סיפוח חלקי וקטן יותר משמעותית ממה שדובר: צירוף מעלה אדומים לשליטה מוניציפלית של ירושלים. 

ראש העיר, בני כשריאל, דוחה את הדיווח שלפיו מהלך הסיפוח יסתכם בשלב הראשון באיחוד של עירו עם ירושלים.

כשריאל התראיין השבוע לשידור החי באולפן yney, שם אמר כי זו ידיעה שאין לה בסיס ואשר ככל הנראה הגיעה מכחול לבן.

כשריאל אומר כי הוא אינו חושב שמעלה אדומים תסופח לירושלים. "התושבים שלנו בטח ובטח לא רוצים את זה. רוצים להיות עיר עצמאית, מכל הבחינות".

כשריאל בריאיון ב-YNET

בהמשך הדברים טען כשריאל כי "החלת הריבונות יכולה להיות על מעלה אדומים, על אריאל, על גוש עציון, כמובן כתחילה. אבל אנחנו רוצים ריבונות על כל הישובים היהודיים ביהודה ושומרון. אני לא חושב שהולכים לספח את מעלה אדומים כל כך מהר לירושלים. אני בעד החלת החוק הישראלי על מעלה אדומים, אבל צריכים לעשות כמה צעדים לפני כן, כמו למשל להזיז את המחסום. ברגע שיש מחסום בינינו לירושלים, אז מה הועילו חכמים בתקנתם ברגע שהפלסטינים ממשיכים לעבור בכבישים שלנו ואין להם את הכבישים שלהם? צריך לסלול את כביש 80 שעוקף את מעלה אדומים".

כשריאל סבור כי "בשורה התחתונה, פרקטית, זה לא ריאלי שזה יקרה בעוד כמה ימים. אני לא חושב, משום שפרקטית גם יש לנו כ-7,000-6,000 בדואים בתוך השטח המוניציפלי של מעלה אדומים. אנחנו לא יודעים מה יהיה דינם. האם הם יהיו תושבי מעלה אדומים כמו תושבי מזרח ירושלים? כי בעצם אם הם תושבי מעלה אדומים, ברגע שהם יתרבו אז מעלה אדומים תהיה תחת שלטון בדואי ולא שלטון ישראלי".