חלה לשבת

מאות מארזים של מגשים מעוצבים עם חלות לשבת חולקו למתנדבי הקורונה בעיר


יוזמה יצירתית, מרגשת ומלאה ערבות הדדית ונתינה יצאה לדרך בסופשבוע האחרון. ביוזמתו של הפסל והאמן הבינלאומי, סם פיליפ, ידיד העיר, חולקו מאות ערכות שי לשבת למתנדבים מארגונים שונים שהתנדבו במהלך משבר הקורונה.

סם פיליפ, שפיסל את פסל עץ הזית, פסל  הבז האדום ופסלים רבים נוספים לעיר, השיג תרומה מקורט לנדריי, רועה רוחני ממדינת אוקלהומה, העומד בראש ארגון נוצרים אוהבי ישראל, ידיד אמת של מדינת ישראל, ירושלים, העם היהודי וכעת גם של העיר מעלה אדומים. מתרומתו של לנדריי למען המתנדבים שנתנו ממרצם וזמנם במשבר הקורונה רכש סם פיליפ מאות מגשים מעוטרים שעליהם הונחה חלה טרייה לשבת.

המגשים נארזו בנייר צלופן, ועליהם נרשמה ברכה והוקרה מראש העיר, בני כשריאל, בצרוף תעודת הוקרה ותודה אישית לכל מתנדב, עליה חתומים: ראש העיר, בני כשריאל, מנהל אגף הנוער, איתמר סלוק, מחזיק תיק המתנדבים, יעקב אהרון, ומנהלת היחידה להתנדבות וקהילה, מירב חורי.

מחלקים חלות למתנדבי הקורונה

בצד החלות שנקנו במאפייה יש סיפור יפה ומרגש. החלות נאפו בחלקן על ידי הילדים במועדונית עופרים, וכעת האמן סם פיליפ מתכנן להקים גינה טיפולית במועדונית זו. במהלך המפגש של סם עם הילדים הוא הציע להם לאפות חלות. הילדים אפו חלות טעימות, וכל ילד קיבל בתמורה שי צעצוע יפה.

מנהל אגף הנוער, איתמר סלוק, נרתם למבצע החלוקה יחד עם בני נוער רבים וטובים, אשר חילקו לקראת שבת את הערכה היפה למאות מתנדבים על פי רשימה מסודרת של היחידה להתנדבות וקהילה.

המתנדבים התרגשו מהמחווה

האמן סם פיליפ אמר כי "ראוי לציין את רוח ההתנדבות והעזרה בעיר, גם של הילדים במועדונית עופרים יחד עם הסייעות, אשר אפו חלות טריות, וגם את רוח ההתנדבות של בני הנוער שחילקו את המגשים עם החלות למתנדבים שראויים לכל הוקרה".

ראש העיר, בני כשריאל, הודה לאמן סם פיליפ ולראש ארגון נוצרים אוהבי ישראל, קורט לנדריי, על היוזמה והתרומה המבורכת. "יש לנו בני נוער נפלאים וערכיים, ואלפי מתנדבים שמקדישים ותורמים רבות לקהילה. מעלה אדומים היא עיר עם ערבות הדדית ונתינה מעוררת השראה".