חמישה תיכונים מצטיינים

חמישה בתי ספר על יסודיים ממעלה אדומים זכו בפרס התגמול הדיפרנציאלי ונבחרו כמצטיינים


כבכל שנה, משרד החינוך פרסם את רשימת מוסדות החינוך העל-יסודיים שהגיעו להישגים הטובים ביותר בשנת תש"פ במגוון קריטריונים.

חמישה תיכונים ממעלה אדומים – דקל וילנאי אורט, אמי"ת איתן, אולפנת צביה, אמי"ת אורי והישיבה התיכונית מדעית, זכו בתגמול דיפרנציאלי של משרד החינוך ונכנסו לרשימת התיכונים המצטיינים בארץ.

הזכייה מעניקה לצוות המורים בכל אחד מהתיכונים תגמול כספי חד פעמי שנע בין 3,000-8,000 שקלים, בהתאם לרמה בה זכה בית הספר, וזאת בהתאם להסכם רפורמת "עוז לתמורה" שנחתם בין משרד האוצר, ארגון המורים ומשרד החינוך.

סך הכל זכו בפרס 302 תיכונים מרחבי הארץ, כאשר הפרס ניתן על ממדים חברתיים, ערכיים ולימודיים, בהם: מעורבות חברתית, שילוב ילדי חינוך מיוחד, קליטת עולים חדשים, מניעת נשירה, טוהר הבחינות ועוד.

יובהר כי הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים, ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. התגמול הדיפרנציאלי מחושב על פי אחוז השיפור שביצעו בתי הספר ביחס לשנה הקודמת ועל פי אחוז השיפור שהם קידמו את תלמידיהם ביחס לרמתם. הדגש ניתן על שיעור השינוי ולא רק על הציון הסופי.

התגמול נעשה על בסיס ההישגים: הישגים חברתיים – מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות, הישגים ערכיים – קליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה, הישגים לימודיים – זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית. קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק במימד של זכאות לבגרות.

המורים מתוגמלים גם בגין מצוינות במקצועות הומאניים בנוסף להצטיינות במקצועות מדעיים ומתמטיים, תוך קידום מעמדם של מקצועות הרוח, שמירה על טוהר בחינות ועל איכות תהליכי ההערכה בבתי הספר.

ראש העיר, בני כשריאל, בירך על ההישג ואמר כי "זוהי גאווה ענקית לעיר ולמערכת החינוך שלנו, ואני מברך את מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים על פועלם לחינוך לערכים, טיפוח מצוינות ותרומה לקהילה. זכייה זו הינה אות הערכה לעשייה החינוכית המעמיקה של המנהלים וצוותי המורים, ואני רואה חשיבות רבה בהוקרה של אנשי החינוך, שמחוללים שינוי, שמקדמים את התלמידים להישגים, שמשפיעים ותורמים לעיצוב עתידם ומובילים אותם להצטיינות לימודית אישית, חברתית וערכית. מעלה אדומים מובילה באחוזי הגיוס, בשירות משמעותי וביציאה לקצונה, בני ובנות הנוער שלנו מעורבים, פעילים ותורמים לקהילה ובתי הספר שלנו הם מהמצוינים והמצטיינים בארץ. יישר כוח גדול למנהלי בתי הספר, לצוותים החינוכיים, להורים שהם שותפים מלאים להצלחת הילדים, וכמובן, לתלמידים המצוינים שלנו שמביאים לנו הרבה כבוד ומוכיחים שההשקעה משתלמת ומניבה פירות".