התמונה החינוכית

משרד החינוך פרסם את נתוני התמונה החינוכית לשנת תשע"ט, ומעלה אדומים היא אחת מהרשויות המובילות בארץ בעשייה החינוכית, עם 94% זכאות לבגרות ועם נתונים רבים מעל הממוצע הארצי


לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א פרסם משרד החינוך את נתוני התמונה החינוכית לשנת תשע"ט, המכילה נתונים המציגים את העשייה החינוכית והערכית הנעשית בבתי הספר, לצד הישגים לימודיים.

על פי הנתונים ניכר כי מערכת החינוך העירונית נמצאת גבוה מעל הממוצע הארצי.

מעל הממוצע הארצי

על פי נתוני התמונה החינוכית לשנת תשע"ט, 93.7% אחוזים ממסיימי מערכת החינוך בעיר זכאים לתעודת בגרות מלאה (כ-24% מעל הממוצע הארצי העומד על 69.7%)

52.4% מהתלמידים ניגשו לבגרות של חמש יחידות לימוד באנגלית, לעומת 39.1% בארצי. 31.5% ניגשו לארבע יחידות לימוד באנגלית, לעומת 22.2% בארצי. סך הכל 84% ניגשו לאנגלית מוגבר, לעומת 58% בלבד בארצי.

בנוסף, 15.3% מהתלמידים ניגשו לבגרות של חמש יחידות לימוד מתמטיקה. מדובר בהישג מרשים למאמצים שעשו ראש העיר, בני כשריאל, ומנהל אגף החינוך לשעבר, דוד שרת, אשר שמו דגש על לימודי חמש יחידות מתמטיקה, אשר עמדו לפני חמש שנים על 7.4% בלבד. המשמעות היא שמספר הניגשים הכפיל את עצמו מאז.

מספר הניגשים לארבע יחידות לימוד במתמטיקה עומד על 23.8%, לעומת 18.5% בלבד ברמה הארצית. סך הכל ניגשים למתמטיקה מוגבר (4-5 יחידות לימוד) כ-40% מתלמידי העיר.

אחוז המצטיינים בעיר הוא 8% אחוזים, בדומה לאחוז המצטיינים ברמה הארצית.

נתוני בתי הספר

אולפנת צביה הצטיינה עם 100% אחוזים זכאות לבגרות, 26% הזכאים לתעודת בגרות בהצטיינות, 71% מתמטיקה מוגבר ו-70% חמש יחידות באנגלית.

אמי"ת אורי בנות הצטיינה עם 98.4% זכאות לבגרות מלאה, 28% מתמטיקה מוגבר, אורט חלל ותעופה עם 97% זכאות לבגרות מלאה, 43.5% מתמטיקה מוגבר ו-90% אנגלית מוגבר.

דקל וילנאי אורט עם 95% זכאות לתעודת בגרות, 29% זכאות למתמטיקה מוגבר ו-90% אנגלית מוגבר.

הישיבה התיכונית עם כ-90% זכאות לבגרות, 10% של בגרות מצטיינת ו-64% של מתמטיקה מוגבר.

אמי"ת בנים עם 88% זכאות לבגרות ו-22% של מתמטיקה מוגבר.

אופק ברנקו וייס עם 54% זכאות לבגרות מלאה, כמעט פי שניים הממוצע במוסדות דומים על פי משרד החינוך העומד על 28.7%.

אחת מעשר הערים המובילות

ההישגים הגבוהים של מוסדות הלימוד התיכוניים הביאו את העיר להיות מודרגת בין עשר הערים המובילות והמצטיינות, בעלות ההישגים הגבוהים ביותר.

נתון מרשים זה מצטרף לכך שחמישה בתי ספר בעיר קיבלו את התגמול הדיפרנציאלי על הישגים בתחום הערכי, החברתי והלימודי בשנת תש"פ. בתי הספר שזכו הם: אמי"ת איתן, דקל וילנאי אורט, אולפנת צביה, אמי"ת אורי, הישיבה התיכונית מדעית, והצוותים שלהם יקבלו מענק כספי חד שנתי.

 כשריאל: "תעודת כבוד לעיר, נמשיך להשקיע בחינוך ילדינו"

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, אומר כי "מערכת החינוך ממשיכה לייצר שיאי איכות ומצוינות, ולמעשה התמונה החינוכית מספרת לנו את מה שכולם יודעים - מערכת החינוך של מעלה אדומים היא מהמובילות והאיכותיות בארץ. ההישגים המרשימים הם בראש ובראשונה הודות לתלמידים, להורים לצוותי ההוראה, לצוותי בתי הספר ולצוותי הגנים, שהרי החינוך מתחיל כבר בגיל הרך. העירייה משקיעה רבות במערכת החינוך העירונית, והתוצאות בהתאם. מדובר בהישגים מרשימים שנמצאים גבוה בהרבה מעל הממוצע הארצי בכל קנה מידה".

כשריאל מוסיף ואומר כי "זו תעודת כבוד ענקית לעיר שלנו, למערכת החינוך המצוינת שלנו, לצוותים החינוכיים, להורים ובעיקר לתלמידים המצוינים שלנו, שהם מקור רב לגאווה ונחת עבורנו. עם נתוני התמונה החינוכית של העיר מעלה אדומים, עם הבשורה שקיבלנו אתמול על זכייתם של חמישה תיכונים שלנו בתגמול הדיפרנציאלי של משרד החינוך כתיכונים מצטיינים ועם האחוזים המרשימים של הגיוס לצה"ל והשירות המשמעותי של בני ובנות הנוער שלנו - נפתח את שנת הלימודים הקרובה בגאווה עצומה ונאחל לכל תלמידי מעלה אדומים: שנת לימודים פורייה ומוצלחת, שנה של מצוינות והצטיינות, שנה של ערכים, הישגים, הנאה ובריאות".