נפתחה שנת הלימודים תשפ"א

למרות המגבלות, הקפסולות וההנחיות השונות נפתחו כל בתי הספר וגני הילדים בעיר כסדרם


שנת הלימודים תשפ"א נפתחה בכל מוסדות החינוך בעיר, ואמנם לא ראינו את הנגנים, הכלייזמרים והבובות המחופשות שהתרגלנו לראות ביום הפתיחה החגיגי, זאת בשל חשש להתקהלות ולאור מגבלות הקורונה, אך האווירה הייתה חגיגית, מנהלי בתי הספר וגננות הגנים קיבלו את הילדים בכניסה עם חיוך, סוכריה ועם איחולי הצלחה.

ראש העיר, בני כשריאל, סייר, כמדי שנה, עם הצוות המקצועי בעירייה בבתי הספר ובגנים, כשהסיורים יימשכו עד סוף השבוע וייערכו בכל בתי הספר בעיר.

לתלמידי כיתות א' התקיימו קבלות פנים חגיגיות עם שלטי "שלום כיתה א" המסורתיים, אשר קידמו את פני התלמידים וההורים הנרגשים, שלאור החלטת שר הבריאות הורשו ללוות את הילדים ולהיכנס איתם למרחב הבית ספרי.

בסך הכל פתחו את שנת הלימודים במעלה אדומים 10,200 תלמידים נרגשים, מתוכם כ- 1,900 ילדים בגני הילדים. למעלה מ-630 ילדים הצטרפו למעגל הלימודים והחלו לראשונה את כיתה א' ב-30 כיתות א' שנפתחו בבתי הספר היסודיים בעיר.

פותחים שנת לימודים

חדשים בתפקיד

שנת תשפ"א תהיה גם שנת הלימודים הראשונה של מנהל אגף החינוך החדש, הראל הורוביץ, שנכנס לתפקידו לאחר שמנהל האגף הקודם, דוד שרת, פרש לגמלאות.

הורוביץ ניהל עד כה את בית הספר "דקל וילנאי אורט", וכעת תחליף אותו בתפקיד – המנהלת החדשה ומי שהייתה סגניתו עד כה, דינה זייצב.

בבית הספר "אורט תעופה וחלל" התרגש המנהל החדש, שמעון אש, לקבל את פני התלמידים והצוות החינוכי, ששמחו כולם לחזור לשגרה לאחר השנה המטלטלת שעברה על בית הספר.

אווירה חגיגית ושמחה

גם ב"אלמוג" פתחו שנה

גם תלמידי בית הספר "אלמוג" שבו התגלתה מורה חולת קורונה, מה שהכניס את מנהלת בית הספר ומרבית הצוות החינוכי לבידוד, פתחו את שנת הלימודים כסדרה. התלמידים ילמדו עם חלק מצוות בית הספר שיעבוד יחד עם צוות חלופי שגויס על ידי העירייה. את בית הספר תנהל דורית אלישר, מפקחת משרד החינוך ומי שניהלה בעבר את בית הספר "תומר רחל", וזאת באופן זמני ועד לסיום הבידוד של המנהלת, ציפי יעקב. בית הספר עבר חיטוי, המנהלת ציפי הכינה מערכת שעות מלאה, קיימה פגישות זום עם הצוותים החינוכיים ואף נפגשה עם הורי בית הספר בזום יחד עם ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, וסגניתו, מיטל לבן.

מתווה הלימודים בעיר

ילדי הגנים ילמדו שישה ימים מלאים בשבוע, תלמידי כיתות א'-ד' ילמדו חמישה ימים בשבוע, תלמידי כיתות ה'-ו' ילמדו לפחות שלושה ימים בשבוע, תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים קיבלו מערכת שעות מסודרת וקבועה, אשר נבנתה תוך מאמץ למקסם את ימי הלמידה הפיזית בבתי הספר. צהרוני הגנים החלו לפעול גם הם, וצהרוני בתי הספר יחלו ביום ראשון הקרוב.

למרות הקורונה, שנת הלימודים נפתחה בהצלחה

פגשו את התלמידים

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, סייר יחד מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, סגניתו, מיטל לבן, מנכ"ל העירייה, שמוליק חנוך, מנהל אגף שפ"ע, רון צרפתי, ומנהל אגף הביטחון, נועם הרוש, במוסדות החינוך השונים ברחבי העיר.

כשריאל פגש את ההורים, מנהלי בתי הספר, הצוותים החינוכיים והתלמידים, השתתף בקבלות הפנים לתלמידי כיתות א' והתרגש לראות את ילדי מעלה אדומים חוזרים לספסל הלימודים.

גם סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, סגן ראש העיר, בוריס גרוסמן, וחברי מועצת העיר – סיירו בבתי הספר השונים ופגשו את התלמידים והמנהלים.

מנהל אגף החינוך הנכנס, הראל הורוביץ, פונה להורי ותלמידי מערכת החינוך בעיר ומאחל שנת לימודים מוצלחת

אנו עומדים בפתח שנת לימודים מיוחדת של אתגרים הדורשים שינויים משמעותיים בדרך המחשבה ובדרך הפעולה של המנהלים והמנהלות , צוותי החינוך, התלמידים וההורים.

במקביל לשמירה על בריאות מלאה והקפדה על הנחיות משרד הבריאות, מערכת החינוך במעלה אדומים תעשה ככל יכולתה להעניק לכל תלמיד ותלמידה את המענה הדרוש על מנת שיסיימו את השנה בהצלחה עם כל הנדרש לשנת הלימודים בכיתתו.

נדאג לכך שכל תלמיד יקבל את המענה הלימודי, הפדגוגי, הרגשי והחברתי, כל אחד על פי צרכיו ומה שנחוץ לו ובדרך המיוחדת לו להצליח להיות מאושר ולהצטיין. המענה  יינתן על ידי הצוות החינוכי המצוין והמקצועי שיש בעיר, במעונות, בגנים ובבתי הספר, באמונה ובאהבה.

אני מודה לסגנית מנהל אגף החינוך, מיטל לבן, על ההשקעה הרבה והכנת השנה באופן הטוב ביותר האפשרי וההכנות הרבות עם המנהלים, הביטחון, משרד החינוך והגורמים השונים לפתיחת השנה בהצלחה.

אני מודה לראש העיר, בני כשריאל, על התוויות הדרך והחזון לחינוך הטוב ביותר לילדי מעלה אדומים, אמונה בתלמידים ועידוד תמידי לעלות מעלה מעלה, באהבה רבה.

אני מזמין אתכם, התלמידים, ואתכם, ההורים, לפנות בכל צורך ובכל עניין הדורש טיפול לצוות החינוכי בבית הספר, הצלחה שלכם היא הצלחה שלנו. אשמח לסייע בכל דבר ועניין כמיטב יכולתי. שנה טובה ומתוקה לכולנו.

שלום כיתה א'

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, מספר על ההכנות וההיערכות לפתיחת השנה המאתגרת ומברך את ילדי מעלה אדומים בברכת שנת לימודים פורייה ובריאה

אנו בפתחה של שנה מאתגרת אך מלאת הזדמנויות, ואין לי ספק כי למרות האתגרים והמגבלות, שנת תשפ"א תהיה מוצלחת ופורייה.

בימים אלה סיימנו את ההיערכות לקראת פתיחת שנת לימודים מורכבת במיוחד, ואני שמח לבשר שאנו כולנו – בבתי הספר וגני הילדים, התרגשנו לקלוט את ילדי מעלה אדומים, בשמחה, עם חיוך גדול על הפנים, מלאי מוטיבציה ובתחושת שליחות.

השמירה על בריאות ילדינו נמצאת בראש סדר העדיפויות של כולנו, ולכן כל בתי הספר והגנים בעיר עברו ניקיון יסודי בכיתות ובמרחבים השונים.

בהתאמה לאילוצי הלמידה מרחוק התחלנו בבנייתה של תשתית טכנולוגית חדשנית ומתקדמת בכל בתי הספר, ואנו ממשיכים בהשלמתה כדי לאפשר לתלמידים למידה מיטבית מרחוק ומקרוב.

הוספנו מרחבי למידה בבתי הספר, חילקנו למעלה מ-100 מחשבים במסגרת פרויקט מחשב לכל ילד, תגברנו את מערך הניקיון השוטף בבתי הספר וציידנו אותם באמצעי היגיינה וחיטוי.

אנו נמצאים בקשר רציף ושוטף עם מנהלי בתי הספר, וביחד איתם נעשה מאמצים להרחיב את שעות הלמידה הפיסית של התלמידים בבתי הספר, בהתאם ליכולת ולהנחיות.

שנת הלימודים נפתחה בגאווה גדולה, לאחר שקיבלנו את נתוני התמונה החינוכית, אשר מציבים את מערכת החינוך שלנו בראש הפירמידה ובין עשר הערים המובילות בארץ.

חמישה בתי ספר תיכוניים שלנו זכו כבתי ספר מצטיינים בעשייה הלימודית, הערכית והחברתית, ואין לאף אחד ספק כי מעלה אדומים היא אחת מהערים המצליחות והמצוינות ביותר בחינוך, גם בחינוך להישגים וגם בחינוך לערכים.

אני קורא להורים להמשיך לתת אמון במערכת החינוך המצוינת שלנו ולפעול בשיתוף פעולה מלא עם מוסדות החינוך ואיתנו – לרווחתם והצלחתם של הילדים.

כמחזיק תיק החינוך לאורך כל שנות כהונתי, אמשיך לפעול לקידומה ופיתוחה של מערכת החינוך שלנו, שתמשיך להוביל, לחנך, ללמד, ללוות, להעצים, לקדם ולהקנות ערכים לילדי מעלה אדומים.

מאחל הצלחה רבה למנהלי בתי הספר, לגננות וסייעות גני הילדים ולכל הצוותים החינוכיים שעושים עבודתם במסירות, במקצועיות ובשליחות.

ולכם – הורי וילדי מעלה אדומים, אני מאחל שנת לימודים פורייה, מהנה, מוצלחת ובריאה!

בהצלחה לכולם