100% אחריות

עשרות הורים השתתפו בהרצאת זום שעסקה בשיח על מיניות בריאה בקרב הורים ובני נוער


מקרה האונס המזעזע באילת גרר תגובות רבות בכל הארץ, ובמעלה אדומים קיימו בשבוע שעבר הרצאת זום להורים שעסקה בשיח על מיניות בריאה עם הילדים. ההרצאה, שהתקיימה כחלק ממיזם "100% אחריות", נערכה בשיתוף פעולה של קידום מעמד האישה בלשכת ראש העיר, המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה באגף הרווחה, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, המטה לביטחון קהילתי, המכון להדרכת הורים והמתנ"ס.

הורי מעלה אדומים הוזמנו להרצאה שבה קיבלו כלים להתנהלות בריאה בכל הקשור לשיח בין המינים, בדגש על מיניות בריאה, כאשר את ההרצאה העבירה עדן אלטרזון, יועצת מינית וזוגית, תושבת העיר, שהעבירה את ההרצאה בהתנדבות מלאה.

הורים רבים הצטרפו להרצאה בזום ושמעו כיצד לדבר על מיניות עם ילדים ומתבגרים, זאת במטרה ליצור שיח מקדם ומאפשר זיהוי, הימנעות והתנהלות בריאה בכל הקשור למיניות, זאת מתוך נקודת מוצא כי ילד שזוכה לשיח פתוח, מכבד ומתמשך עם הוריו ומחנכיו על נושאי מיניות, כבוד האישה, אלכוהול והשפעותיו, לחץ חברתי ועוד, יצויד בארגז כלים ובמצפן מוסרי שיפחיתו את הסיכוי שיהיה שותף למצב של אלימות מינית כלשהיא.

מטרת הפרויקט היא לסייע להורים עם בני הנוער ולהדריך אותם כיצד לתת אלטרנטיבה למסרים השונים המועברים על ידי המדיה.

מערך ההרצאה נכתב על ידי מרגנית ארז, יועצת ומלווה הורים וילדים למיניות בריאה, ועסק בין היתר במסרים שאותם מומלץ להעביר לילדים, מניעת פגיעה מינית, סרטונים שאותם רצוי לשלוח לילדים בנושא זה, שיח על יחסים ומיניות ועוד.

הרצאה מרתקת בזום. כלים לשיח עם הילדים על מיניות בריאה

יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, איריס אלפסי, אומרת כי "הרצאה זו היא סנונית ראשונה בנושא חשוב זה, ובקרוב יתקיימו הרצאות נוספות גם לבני ובנות הנוער שלנו. אני מודה לעשרות ההורים שהשתתפו בהרצאה, וכמובן למרצה המדהימה עדן, תושבת העיר, שעשתה זאת בהתנדבות מלאה ובצורה מעוררת השראה ועניין. מדובר בנושא חשוב מאין כמוהו, ואנו חייבים לתת להורים את הכלים הנדרשים לשיח בריא ונכון בתחום זה, וזאת כדי שמקרים כמו האונס באילת לא יישנו. בנוסף, חשוב לתת לילדים שלנו את הכלים והמענה על שאלות, לחנך אותם לכבוד הדדי בין המינים ולתמוך בהם כשהם מתמודדים עם דילמות שונות. רק באמצעות שיח פתוח נוכל ליצור חברה טובה עם מודעות לנושא, ואנו נמשיך לשתף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי להביא עוד הרצאות, פעילויות ומערכי שיעור לנושא חשוב זה".