מוכנים לתפילות חגי תשרי

למעלה מ-80 גבאי בתי כנסת חתמו על הסכם שימוש במבני ציבור וחינוך לטובת תפילות החגים


בשל מגבלות הקורונה, המתירות מספר מצומצם של מתפללים בבתי הכנסת ובמרחבים הפתוחים, ובשל העובדה כי תושבים רבים, גם כאלה שאינם נוהגים לפקוד את בתי הכנסת במהלך השנה, מגיעים לתפילות החגים, העירייה נערכה מבעוד מועד למענה לתפילות החג.

כחלק מההיערכות העירייה הקצתה מוסדות ציבור וחינוך על מנת לאפשר כמה שיותר מנייני תפילות בעיר, אשר יעמדו במתווה התפילות המיוחד לתקופת החגים שקבעה הממשלה.

למעלה מ-80 גבאי בתי כנסת חתמו על הסכם מול העירייה בהתאם לנוהל שהוכן לשימוש במבני ציבור וחינוך, והשבוע אף התקיימה שיחת זום של מנכ"ל העירייה, שמוליק חנוך, וראש העיר, בני כשריאל, עם גבאי בתי הכנסת, בה, בין היתר, חודדו הנהלים לשמירה על ההנחיות ובריאות הציבור, נענו שאלותיהם של הגבאים בסוגיות השונות והוצג הנוהל שהוכן לשימוש במבני ציבור וחינוך.

יצוין כי גבאי בתי הכנסת חתמו על מסמך המתחייב להחזיר את המבנים כפי שקיבלו אותם וללא כל נזק וכי אף הפקידו צ'ק פיקדון במקרה של נזקים שיתרחשו במבנים.

כמו כן, סוכם עם חברת הניקיון כי לאחר כל אחד מהחגים – ראש השנה, כיפור וסוכות, יבוצע ניקיון יסודי וחיטוי על מנת לשמור על בריאותם של המתפללים ושל המשתמשים במבנה בין התפילות.

המשטרה והשיטור העירוני הונחו לסייר בין בתי הכנסת והמניינים השונים על מנת לוודא כי ההנחיות נשמרות וכי בריאותם של המתפללים אינה בסכנה בשל הפרת ההנחיות.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "אני מודה לגבאי בתי הכנסת על עבודת הקודש שהם עושים ועל שיתוף הפעולה הפורה עם העירייה. אנו נסייע בכל צורך שיעלה ונאפשר לכמה שיותר מתושבי ותושבות העיר להגיע לתפילות החג ולקחת בהן חלק. אני קורא לגבאים להקפיד על הכללים, למנות ממונה קורונה בכל בית כנסת ולוודא כי כולם שומרים על ההנחיות ועל בריאותם ובריאות הסובבים אותם. מי ייתן וכל התפילות ייענו ברצון ונדע כולנו שנה טובה יותר, בריאה יותר ומוצלחת יותר".