פסל עץ הזית

מעלה אדומים מתחדשת בפסל עץ הזית .בלב העיר בכיכר יפה אל מול נוף הרי יהודה ומדבר יהודה יחנך בראשית השבוע הבא הפסל המרשים "THE PEACE OLIVE TREE". את הפסל עיצב הפסל הבינ"ל סם פיליפ והוא נתרם באדיבותו הרבה של ידיד ישראל קורט לנדרי. הפסל מצטרף לעשרות פסלים המה


בראשית השבוע הבא, במעמד שר הבינוי והשיכון, ח"כ יואב גלנט, יתקיים טקס חגיגי בו יחנך הפסל המרשים THE PEACE OLIVE TREE"" שהוצב לאחרונה בכיכר היפה בדרך קדם פינת מדבר יהודה .

את הפסל עיצב הפסל הבינ"ל ,סם פיליפ, והוא נתרם באדיבותו הרבה של ידיד ישראל מר  קורט לנדרי.

פסלים דומים לפסל הנ"ל שעוצבו ע"י מר סם פיליפ הונחו בכיכר וינגייט בסמוך למשכן הנשיא בירושלים, בעיר ברלין בירת גרמניה וכעת גם במעלה אדומים.

הפסל עשוי מברזל ונחושת ומעוטר ב-15,000 עלי זית שנעשו בהנחיית הפסל בעבודת יד ע"י עיוורים.

הפסל סם פיליפ יליד ירושלים, מפסל בעיקר באבן וברונזה בד"כ מוטיבים יהודים וציוניים. את יצירותיו המרשימות ניתן לראות במוזיאונים ברחבי העולם, בארה"ב, בבית הלבן, בוותיקן וכמובן בישראל.  בין יצירותיו ניתן למנות את פסל אקסודוס בנמל חיפה, פסל אנה פרנק במוזיאון השואה, פסל הרעות ועוד.

מימון הפסל נעשה ע"י מר קורט לנדרי רועה רוחני/ PASTOR ממדינת אוקלהומה ידיד אמת של מדינת ישראל, ירושלים, העם היהודי וכעת גם של העיר מעלה אדומים.

מר לנדרי ובני משפחתו הינם תומכים נלהבים של פרויקטים רבים ברחבי הארץ בתחומי רווחה, השכלה, טיפוח ניצולי שואה, חינוך מוסיקאלי, חיילים בודדים ועוד.

מעלה אדומים כעיר מתפתחת הנמצאת בתנופת עשייה, בנייה ופיתוח ונחשבת למובילה ופורצת דרך בתחומי עשייה רבים- חינוך, תעשייה, קהילה, תרבות, חדשנות ועוד , חרטה על דגלה לתת ביטוי לכרוניקה של תולדות האמנות והעלאת קרנם של פסלי המרחב הציבורי.

לפיסול הסביבתי יש אפיון שונה מיצירה המוצגת בחלל סגור כמו גלריה או מוזיאון. עיצוב הפסל והחומר שממנו הוא מבוצע מותאם לסביבה הקיימת ולא פולש לתוכה. הוא משדרג את הסביבה שבה הוא נמצא. האנשים שעוברים ורואים יצירות במרחב הציבורי אינם רק מביני אמנות או חובבי אמנות. היצירה במרחב הציבורי חודרת למרחב הפרטי של האדם. היא מגיעה אל הצופה ואינה מחכה שהצופה יגיע אליה. ובמידה מסוימת מלמדת את הצופה שפה נוספת. כך במעלה אדומים מוצבים כיום עשרות פסלים במרחב הציבורי בהם פסלים של פסלים מפורסמים, עצי זית  ועד היום התקיימו שלושה סימפוזיונים של פיסול באבן ומתכת שיצרו 18 פסלים .

ראש העיר, בני כשריאל, מודה לידיד העיר קורט לנדרי על תרומתו החשובה אומר כי זהו אחד מהפסלים היפים שמוצבים בעיר ובעתיד עוד יוצבו פסלים נוספים שיציגו את רוח הקהילה היפה והאיכותית שלנו.

פסל עץ הזית