עיר הסייבר

שר המודיעין, אלי כהן, ביקר בעיר וסייר במרכזי החדשנות והסייבר


שר המודיעין, ח"כ אלי כהן, ביקר במעלה אדומים וסייר במרכזי החדשנות והסייבר.

אל הביקור התלוו: מנכ"ל משרד המודיעין, חגי צוריאל, הצוות המקצועי של המשרד, ראש העיר, בני כשריאל, סגנו ומ"מ, גיא יפרח, מנהל אגף החינוך, הראל הורביץ, מנהלת מרכזי החדשנות והסייבר, דניאל צארום, מנהלת אגף מערכות מידע, איריס אלפסי, ויו"ר האגודה למען החייל, לימור שמואל.

השר כהן קיבל סקירה מקיפה ממנהלת המרכזים, דניאל צארום, על קידום תחום הסייבר בעיר, תכניות ההפעלה, החשיפה וההעמקה של תכני הסייבר ועל תכניות הכשרת מתכנתים וכניסה לעולם הסייבר.

מעלה אדומים חרטה על דגלה את קידום תחום הסייבר, ולשם כך הוקמו בעיר שני מרכזים מתקדמים הבונים תשתית של טכנולוגיה חדשנית, קידמה ומצוינות .

ראש העיר, בני כשריאל, הציג בפני השר את המדיניות העירונית בנוגע ליוזמה, קידמה, חדשנות וסייבר וביקש לפתוח בעיר את המגמה ללימודי איראן והשפה הפרסית ואת המגמה ללימודי סייבר וביטחון לאומי, זאת כדי לאפשר לבני הנוער של מעלה אדומים להתגייס ליחידות המובחרות בחיל המודיעין של צה"ל, כדוגמת 8200 ואחרות.

השר כהן אמר כי "מרשים מאוד שיש לעיר מרכז סייבר כזה מפתח ומתקדם. למדינת ישראל עוצמה כלכלית, והחינוך שיוצרים כאן מגיל צעיר יסייע למדינה לשמור על היתרון הטכנולוגי שלה. אנחנו נקדם פתיחת תכניות סייבר וטכנולוגיה בכל הארץ, וניתן לבני הנוער את הכלים הטובים ביותר בתחומים אלה".

ראש העיר, בני כשריאל, הודה לשר כהן על ביקורו ועמידתו לימין העיר ואמר כי "למעלה אדומים היכולת, המוחות, התכנים והרצון להיות עיר הסייבר והחדשנות המובילה בארץ. אנו נמשיך לפתח את התחום ולתת לבני הנוער שלנו את הכלים המיטביים כדי שיתגייסו לשירות משמעותי ביחידות המובחרות של צה"ל וישתלבו בחברות ההיי-טק המובילות בארץ".

במרכז הסייבר העירוני. עשייה נפלאה בתחום