חזרו לבית הספר

תלמידי כיתות א'-ד' חזרו לבתי הספר בשמחה ובהתרגשות גדולה


תלמידי כיתות א'-ד' חזרו לבתי הספר, וההתרגשות של התלמידים, המורים וגם של ההורים הייתה גדולה והזכירה מאוד את הראשון בספטמבר, שבשנת 2020 אנו מציינים כבר בפעם השלישית.

בכל בתי הספר בעיר חיכו לתלמידים מנהלי ומנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים, שממש כמו ביום הראשון ללימודים – קיבלו אותם בקבלת פנים חגיגית, עם מוסיקה שמחה ברקע ועם סוכריה או מסכה לכל תלמיד.

יום הלימודים עצמו נפתח בשיח רגשי וחברתי, על מנת לאפשר לתלמידים לדבר על החרדות או החששות שאולי מלווים אותם בתקופה זו, לקבל תמיכה והסבר ולזהות את התלמידים שזקוקים לייעוץ ותמיכה מקצועיים יותר.

מנהלי בתי הספר שאיתם שוחחנו סיפרו על התרגשות והתארגנות גדולה מאוד מצד המורים והצוותים החינוכיים, וכך גם ניכר היה בקרב התלמידים, ובעיקר תלמידי כיתות א' שסיפרו שהם "מתגעגעים לבית הספר, לחברים ולמורות".

תלמידי בית הספר יפה נוף. יושבים בריחוק, לומדים בקפסולות

חזרתם של התלמידים התאפשרה במסגרת שלב ההקלות השני בתכנית היציאה מהסגר, כאשר במעלה אדומים התלמידים חזרו ללמידה של חמישה ימים בשבוע, ולא ארבעה ימים כפי שנקבע במתווה משרד החינוך.

בהתאם למתווה, התלמידים חזרו ללמידה בקפסולות קבועות, כל איש צוות יוכל ללמד שלוש קבוצות לכל היותר, למעט מורים לחינוך גופני, ואילו בצהרונים ניתן יהיה לצרף ילדים של עד שלוש קבוצות מאותה שכבת גיל ובלבד שהמספר הסופי לא יעלה על 28 ילדים.

בנוסף, אנשי הצוות והתלמידים בכל השכבות יעטו מסכות כל הזמן, כולל בהסעות.

ראש העיר, בני כשריאל, מחזיק תיק החינוך, אמר כי "אנו שמחים ומתרגשים לקבל שוב את פני התלמידים והתלמידות. עשינו מאמצים גדולים, יחד עם מנהלי בתי הספר המצוינים שלנו, כדי לאפשר את פתיחת בתי הספר ללמידה בטוחה, בהתאם לכל הכללים. אני קורא להורים לשתף פעולה באופן מלא ולא לשלוח לבתי הספר אם יש ספק, ואפילו הקל שבקלים. רק כך נוכל לשמור על היותנו עיר ירוקה ובריאה ולהמשיך עם הפנים קדימה, לקראת חזרת תלמידי כיתות ה'-י"ב ללימודים. מאחל לכל התלמידים, הצוותים החינוכיים וההורים – הצלחה רבה".

עומס בשער בית הספר אלמוג. מתרגשים לחזור