הורות משמעותית, גם מרחוק

המכון להדרכת הורים בעיר מציע להורים סדנאות והרצאות בזום


המכון להדרכת הורים בעיר, בהנהלתה של עליזה אבנעים, עושה כמיטב יכולתו להעמקת את שיתוף הפעולה עם ההורים ולתת להם כלים להתמודדות נכונה דווקא בתקופה מאתגרת ומורכבת זו, בצל משבר הקורונה.

הסדנאות שמציע המכון להדרכת הורים הינן ממיטב אנשי המקצוע והן עוסקות במגוון נושאים כמו: הורות נוכחת, הילד שבי – להורים וילדים המתמודדים עם קשיים בוויסות הרגשי, הורות ברגישות ונחישות, מהאינסטגרם ועד איה נפה, להיות הורה רלוונטי ועוד.

הנושאים בהם עוסק המכון להדרכת הורים מגוונים ובאים לתת מענה נרחב הן בהיבטים של גיל, צרכים מיוחדים, נושאים כלליים וממוקדים, כאשר במסגרת המכון מתקיימות קבוצות הורים החל מגיל המעון ועד חטיבה עליונה.

כאמור, בימי הקורונה ההרצאות מתקיימות בזום ועוסקות בסמכות וגבולות במשפחה, פתרון קונפליקטים, הורות זוגיות ומה שביניהן, פסיכולוגיה חיובית, גיל ההתבגרות, הכנה לכיתה א', מצוינות, לקויות למידה, ויסות רגשי, מיניות בריאה ועוד.

דף הפייסבוק "מכון להדרכת הורים – מעלה אדומים"  פעיל, ובו מתפרסמים כל העת עדכונים לגבי פעילויות המכון השונות. בנוסף נפתחה קבוצת וואטצאפ ייעודית "נאמני המכון להדרכת הורים", גם בה מתפרסמות הפעילויות השונות.

במהלך השנה שולח המכון מאמרים במייל לאלפי הורים, בוגרי פעילויות המכון.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "דווקא בימים אלה, בהם הילדים בבית וההורים מתמודדים עם אתגרים גדולים יותר מאשר בשגרה, אני מזמין את ההורים להצטרף להרצאות המכון, לרכוש כלים וידע וללמוד כיצד נכון להתנהל מול הילדים בתקופה זו, שהיא קשה גם להם. אני מאמין בשותפות מלאה בין ההורים, בתי הספר והרשות המקומית, ורק שילוב כוחות של כולם יחד יביא את ילדינו למימוש עצמי, להצלחה ולחוויות חיוביות".