שבוע הבטיחות בדרכים במעלה אדומים

מעלה אדומים מציינת את שבוע הבטיחות בדרכים בקמפיין עירוני, הדרכה, הסברה וחלוקת מסכות במקום דו"חות


שבוע הבטיחות בדרכים מצוין השנה בכל הארץ בסימן "סעו לאט יותר, לא מתים מזה", ומטרתו להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים במדינת ישראל, להגדיל את האחריות האישית והשותפות הפעילה במאבק בתאונות הדרכים, לשנות את תרבות הנהיגה בישראל ולהעמיק את מחויבותם של מקבלי ההחלטות והציבור לבטיחות ולסובלנות בדרך.

השנה שבוע הבטיחות שם דגש עיקרי על שני מסרים עיקריים: הפחתת מהירות הנסיעה המסייעת במניעת תאונות דרכים קטלניות, ו"מחויבים לאנשים שבדרך" – המחויבות המשותפת בין הנהגים להולכי הרגל בכבישים.

בשל מגבלות הקורונה, השנה הפעילות מתבצעת בעיקר באופן מקוון – במוסדות החינוך יזמו רכזי זה"ב שיעורי הדרכה לילדים ולנערים על כללי ההתנהגות כהולכי רגל, רכיבה בטוחה באופניים וחגירת חגורות בטיחות במושבי הרכב במהלך הנסיעה. שילוט חוצות עלה ברחבי העיר, פרסום בעיתונים ובמדיה הדיגיטלית וגם ברשתות החברתיות.

בוריס גרוסמן בישיבת היערכות לשבוע הבטיחות

העירייה יוצאת בקמפיין חוצות תחת הסיסמא "סעו לאט יותר, לא מתים מזה". במטה העירוני לבטיחות בדרכים פועלים כל השנה בפעילויות הסברה לנהגים, הולכי רגל, רוכבי אופניים ואופנועים על נהיגה בטוחה וזהירות בדרכים.

סגן ראש העיר, בוריס גרוסמן, מחזיק תיק התחבורה, אומר כי "מלבד האחריות של גורמי הממשל השונים, על כל אחד ואחת מאתנו, כמשתמשי דרך, לקחת אחריות אישית על נושא הבטיחות בדרכים במעגלי הסביבה השונים. ככל שניקח אחריות אישית רבה יותר - כך נוכל להשפיע יותר על בטיחותנו בדרך, כנהגים, כהולכי רגל, כנוסעים ברכב וכרוכבי אופניים".

מנהל האגף לתכנון אסטרטגי, גרשון לוקיי, מציין כי "75% מהנפגעים בתאונות דרכים, תושבי מעלה אדומים, נפגעים מחוץ לעיר. כמות התאונות וחומרתן במעלה אדומים ירדה בשנים האחרונות תודות לטיפול משולב בחינוך, בהסברה, באכיפה ובתשתיות, והפעם אנו ממקדים את תשומת הלב לצורך לחזור בשלום מהכבישים שמחוץ לעיר".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "ונשמרתם לנפשותיכם אינה רק סיסמא, זו חובתנו להקדיש משאבים בכל יום ויום על מנת למנוע את התאונה הבאה. שמירה על בטיחות בדרכים עוברת כחוט השני בעיסוק בפעילות הסברה וחינוך, אכיפה ותשתיות. אני קורא לתושבים לגלות אחריות, לנהוג בזהירות ולהיות ערניים להולכי הרגל ורוכבי האופניים".