אות החלוצים החדשים ניתן לראש העיר

ראש העיר, בני כשריאל, נבחר להיות אחד מ-73 אנשי הציבור, הכלכלה, המשפט, התרבות, האקדמיה והרוח שיקבלו את אות החלוצים החדשים על שותפותם במפעל החלוצי והציוני


ביוזמת האיגוד הספרדי העולמי, בראשותו של פרופ' שמעון שטרית, ובשיתוף שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ויו"ר קק"ל, אברהם דובדבני, מוענק לראשונה לאישי ציבור, כלכלה, משפט, תרבות, אקדמיה ורוח בולטים אות החלוצים החדשים, על פועלם ושותפותם במפעל החלוצי של המייסדים בערי הפיתוח, במושבים, בשכונות הערים, בתקופת העליות הגדולות בשנים המכוננות של המדינה.

ראש העיר, בני כשריאל, נבחר לקבל את האות על פועלו לבנייתה, הקמתה ופיתוחה של העיר מעלה אדומים לאורך השנים, והוא נכלל ברשימה מכובדת של אישי ציבור, פוליטיקה, תרבות ומשפט, המונה 73 אנשים שתרמו למפעל החלוצי והציוני בשנים המכוננות של מדינת ישראל.

פרויקט "אות החלוצים החדשים" של האיגוד הספרדי העולמי ביוזמת נשיא האיגוד, פרופ' שמעון שטרית , נועד להעניק "אות החלוצים החדשים" למייסדי ערי הפיתוח, המושבים והקיבוצים בתקופת העלייה וההתיישבות בשנים המכוננות של המדינה 1946-1964. "אות החלוצים החדשים" הוא פרי יוזמה של נשיא האיגוד הספרדי העולמי, המבקש להעלות על נס את תרומתם של מאות אלפי העולים מארצות ספרד והמזרח ובני קהילות אחרות שתרמו לביסוס הארץ וצמיחתה בתחומי הבנייה, החברה, ההתיישבות ותרומתם נדחקה לקרן זווית. חלוצים אלה, שעלו לישראל במהלך השנים המכוננות של המדינה, התיישבו בערי הפיתוח ואזורי הספר, עברו את תלאות הקליטה, עבדו בסלילת כבישים, פיתוח היישובים, חקלאות ובניין, חינוך ושירותים רבים. מדובר בדור שהניח תשתית לביצורה של הכלכלה, החברה והמדינה, וראוי עתה להוקיר לו תודה ולציין את תרומתו הגדולה לפיתוח הארץ ולהישגיה של הציונות.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "אני נרגש וגאה להיכלל ברשימה מכובדת של אישי ציבור, כלכלה, משפט, תרבות, אקדמיה ורוח בולטים - כולם שותפים במפעל החלוצי של המייסדים בערי הפיתוח, במושבים ובשכונות הערים, בתקופת העליות הגדולות בשנים המכוננות של המדינה.

האות הזה הוא גם של התושבים, שהם חלק בלתי נפרד מהעשייה, הבנייה, הפיתוח, ההתיישבות והעשייה בעיר הנפלאה שלנו. מודה על הבחירה בי, ויחד נמשיך לפתח, לבנות ולבסס את עירנו כעיר המובילה והאיכותית ביותר בארץ".

אות החלוצים החדשים. ראש העיר נבחר לקבל