חוזרים ללימודים (שוב)

תלמידי כיתות ה'-ו' חזרו השבוע לבתי הספר, תלמידי כיתות י' ומעלה יחזרו ללמוד ביום ראשון הקרוב, ותלמידי החטיבות יחזרו לבתי הספר בשבוע שלאחר מכן


תלמידי כיתות ה'-ו' חזרו השבוע אל בתי הספר, וההתרגשות שלהם, של ההורים ושל צוותי החינוך הייתה גדולה. מנהלי בתי הספר קיבלו את התלמידים בשערי בית הספר, עם חיוך גדול, עם מילה טובה ועם בלון או סוכריה שתמתיק את החזרה.

באגף החינוך ובבתי הספר נערכו מבעוד מועד לקליטת התלמידים מחדש, וכל ההכנות הנדרשות הושלמו עוד טרם חזרתם של התלמידים, על מנת לקלוט את הילדים היטב על פי המתווה שאושר, תוך שמירה מלאה על בריאותם ועל ההנחיות.

תלמידי ה'-ו' בממ"ד צמח השדה מגיעים לבית הספר

תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים

חזרתם של התלמידים התאפשרה בעקבות אישור הקבינט לפתיחת מערכת החינוך בערים עם תחלואה נמוכה, המוגדרות כירוקות או צהובות. על פי המתווה, תלמידי התיכונים (כיתות י' ומעלה) יחזרו כבר ביום ראשון הקרוב לבתי הספר, ותלמידי חטיבות הביניים יחזרו ביום ראשון שלאחר מכן, 6/12/20.

המתווה שאושר קובע כי תלמידי ז'-י"ב ילמדו בחצאי כיתות בלמידה משולבת, ויגיעו לפחות למשך יומיים לבתי הספר. בנוסח ההחלטה שאושרה נכתב כי תישמר האפשרות לגמישות בין "קבוצות הכיתות". בשבוע שבו אמורים לחזור תלמידי חטיבות הביניים ללימודים מתחילה חופשת חנוכה מבתי הספר, ולפי שעה צפויים התלמידים לצאת לחופשת חנוכה.

שישה ימי פעילות בגנים

גם הורי וילדי הגנים בעיר זכו לבשורה משמחת - גני הילדים ישובו לפעול החל מיום ראשון הקרוב, 29/11/20, במתכונת מלאה של שישה ימים בשבוע.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, אומר כי "אנו עושים הכל כדי לתת מענה מיטבי לילדים שלנו, תוך שמירה מלאה על בריאותם. אני מודה לצוותי החינוך, לגננות ולסייעות, על פועלן עם ילדינו בתקופה מאתגרת זו. תודה לסייעות הנהדרות שלנו על הזמינות וההתגייסות שלהן, שאפשרה לנו במהלך כל התקופה הזו לשבץ אותן כמחליפות (אפילו לגננות) כדי לא לסגור גנים במעלה אדומים. זה לא מובן מאליו, אני גאה בכן ואני מעריך אותן. יישר כוח לצוות אגף הגיל הרך, בראשותה של עינת בוטבול חורש, ולכל העוסקים במלאכה".

כשריאל פונה אישית להורים ולתלמידים בקריאה "לשמור על הכללים, להקפיד לא לשלוח ילד במקרה של ספק, חשיפה לחולה או תסמינים, לעטות מסכה ולשמור על מרחק - רק כך נוכל לחזור באמת לשגרה".