גן סיפור

בגני שעשועים ברחבי העיר הותקנו ספריות להשאלת ספרים לטובת ההורים והילדים


פרויקט "גן סיפור" הוא תוצר של שיתוף פעולה בין היחידה להתנדבות וקהילה באגף הרווחה והשירותים החברתיים, מתנ"ס מעלה אדומים והספרייה העירונית. שלושת השותפים חברו יחד והזמינו את התושבים להצטרף אליהם לערבי בנייה וצביעה של הספריות.

בין התושבים שלקחו חלק בפרויקט היו שינשינים, הורים צעירים ופנסיונרים. הקבוצות התאחדו סביב צלחות של מרקים חמים בחצר המתנ"ס, קדחו, הבריגו והדביקו את הספריות, ולבסוף עיצבו אותן לפי טעמם האישי, בהובלת מנחים מקצועיים של חברת "עדידו מלאכת יד ודימיון".

בשבוע שעבר אגף אחזקה ושפ"ע דאג להציב את הספריות ברחבי הגנים: בגן הנחלים 100, גן המרווה, מרכז קרסו, גן מאיר וגן הגלגל. לכל ספריה נרתמו מתנדבים להיות 'נאמני ספריה' ולסייע לשמור על הסדר ולייצר מפגשים והפעלות בגן השעשועים. אתמול נערכה ההשקה הראשונה בגן השעשועים בנחלים, עם שעת סיפור מטעם הספרייה העירונית, בהשתתפות הורים וילדים.

מיכל בן חיים, סמנכ"לית תוכן במתנ"ס, אומרת כי "הייחוד של הפרויקט הוא בפשטות שלו. ערב אחד של הקמת הספריות, ולאחר מכן זה יצירתיות של התושבים בכל שכונה לאן למנף את זה. אנחנו מזמינים את הציבור לשים בספריות את הספרים המיותרים בביתם שבמצב טוב, ולייצר עוד ועוד מפגשי קריאה בגני השעשועים. תושבים שמעוניינים להצטרף לנאמני השכונה ניתן להירשם באתר המתנ"ס תחת אגף קהילה ותרבות".

ספרייה שהוצבה בגן שעשועים בעיר