מודל לחינוך

מנהלי מחלקות חינוך מכל הארץ ביקרו בעיר ונפגשו עם הנהלת וצוות חטיבת הביניים של "דקל וילנאי אורט"


מערכת החינוך במעלה אדומים ממשיכה להיות מודל לחיקוי בקרב ערים רבות בארץ, ומקור להשראה ולמידה. בשבוע שעבר הגיעו מנהלי מחלקות חינוך מכל קצוות הארץ לביקור לימודי בעיר, במטרה להתרשם וללמוד על החינוך במעלה אדומים.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, ומנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, אירחו את מנהלי מחלקות החינוך בחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט", כבית ספר לדוגמא.

תלמידי החטיבה הציגו למנהלי המחלקות מגמות מדעיות ואומנותיות בבית הספר, להקת המחול יצאה מהזום והפליאה בריקוד מודרני, ההרכב המוסיקלי נתן את הקצב, תלמידי הכיתה המדעית סיפרו על הניסוי שהם מתכננים להטיס לחלל דרך קרן רמון בתכנית space lab ועוד.

תלמידי כיתות ז' סיפרו למנהלים בהתרגשות כיצד יוצרים גיבוש ושייכות אפילו בלימוד מרחוק. תלמידי שכבת ט' לקחו את המנהלים לשיח מברר זהות סביב מרחבי הלמידה וקירות בית הספר, ותלמידי כיתת תקשורת סיפרו על תהליך הצמיחה והשילוב שהם חווים, וריגשו את האורחים בתכניות שיזמו.

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, דיבר על העשייה החינוכית הענפה  בעיר ועל הפדגוגיה החדשה שזימנה התקופה המאתגרת. בכלל זה הורוביץ הצביע על תפיסתו הייחודית של בית הספר "דקל וילנאי אורט" כבית ספר המקדם מצוינות, מנהיגות וצמיחה.

כשריאל והורוביץ עם מנהלי מחלקות החינוך. גאווה למערכת החינוך של העיר

מנהלת החטיבה, בר מעוז, הצביעה על הקשר בין חנוכה ואתגרי התקופה, ואמרה: "שלום חנוך שר: 'תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר', וגם בתקופת הקורונה, בה הרגשנו לעיתים באפלה, דווקא אז המצאנו עצמנו מחדש וקיבלנו מתנות ונכסים שהם בבחינת אור גדול".

כל התלמידים יחד, בהובלת הצוות, הציגו את תפיסת בית הספר לצמיחה, למנהיגות ולערכים, ואת תפיסת העיר למצוינות ומעורבות קהילתית.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, בירך את המנהלים על בואם לעיר וסיפר על מיזמי החינוך בעיר ועל ייחודו של בית הספר "דקל וילנאי אורט".

כשריאל אמר למנהלים כי "מעלה אדומים היא אחת הערים המצליחות, הטובות והמצוינות ביותר בחינוך, גם בחינוך להישגים וגם בחינוך לערכים, וזו הנוסחה המנצחת של מעלה אדומים. השנה פתחנו את שנת הלימודים ברגל ימין ובגאווה, עם נתונים טובים שקיבלנו על תוצאות הבגרות והצטיינות בתי ספר בערכים ומצוינות. אחוז גבוה מאוד מהתלמידים שלנו זכאים לבגרות מלאה ואיכותית שמורכבת מעשייה חברתית ומחמש יחידות בגרות במקצועות המתמטיקה, האנגלית והמדעים. התלמידים שלנו מתגייסים לצה"ל ומשרתים בתפקידי מפתח משמעותיים ומאתגרים, ואנו גאים בהם כשגרירי מעלה אדומים בכל מקום אליו הם הולכים".

התלמידים הופיעו בפני המנהלים