אכיפה מוגברת

רונן אקנין, מנהל האגף המוניציפאלי, קורא לתושבים לגלות אחריות ולשמור על סביבה נקייה


עוד בוקר שגרתי, ואני יוצא לעשות סיבוב בעיר כחלק מיום העבודה שמתחיל. נוסע ברחובות העיר ונתקל במראות שאף אחד מאיתנו לא באמת שמח לראות. מכולות האשפה, חלקן מלאות, חלקן מלאות למחצה, ולצדן ערימות של אשפה על הרצפה כפי שניתן להתרשם מחלק מהתמונות אותן צילמתי. את אותן שקיות קורעים החתולים, או סתם הרוח, והאשפה מתגלגלת ברחובות. כשאני יורד מהרכב לסיור רגלי לא ארוך, אני מגלה צואת כלבים שהושארה על המדרכות, בגינות הציבוריות ובפארקים, למרות שכל מי שמחזיק כלב יודע שעליו לאסוף אותה. לי באפן אישי זה חורה, ואני בטוח שלכולנו זה פוגע באיכות החיים.

יש לנו בעיר ציבור נהדר, שומר חוק, ואין סיבה שאיכות החיים של כולנו תיפגע ממעטים, כאלו שלא ממש מקפידים.

פסולת מושלכת מחוץ לפחים. קנסות יינתנו

אז בחרתי לשתף את הציבור בפעולות שאנו עושים ונמשיך לעשות באגף המוניציפאלי, כדי למגר את התופעות הללו וכדי לשמור על העיר שלנו נקייה ומטופחת:

1. בכל בוקר, צהריים וערב מתקיימים סיורים של פקחים ושוטרים מהשיטור העירוני בסמוך למכולות האשפה ברחבי העיר. כל שקית שמונחת ליד מיכל האשפה ולא בתוכו - נפתחת, תוך חיפוש מסמכים המאתרים למי היא שייכת (כמעט בכל שקית יש). כשמאותרים הבעלים, נרשם קנס שנשלח אליהם הביתה.

2. סיורי בוקר וערב של צוותי הפיקוח והשיטור מתקיימים כדי לאתר כלבים משוטטים, בעלי כלבים שלא אוספים את צואת הכלבים וכלבים שלא מחוסנים כחוק. כל עבירה מהסוג שהוזכר זוכה לקנס, ולא לאזהרה, כי נגמרה לנו הסבלנות לתופעות הללו.

קנס על פסולת במרחב הציבורי – 475 שקלים,  קנס על אי איסוף צואת כלבים – 730 שקלים.

3. נעשות פעולות רבות, סמויות וגלויות, לאיתור מפירי החוק והסדר הציבורי, ובחודשים האחרונים נרשמו עשרות קנסות.

אז הרשו לי לחזור למקום שבו התחלתי. אם כל אחד מאיתנו ייקח אחריות רק על הפעולות הקטנות שביום יום, נוכל ביחד לייצר תמונה הרבה יותר יפה לעירנו.

אם הילד לא מצליח לפתוח את מכולת האשפה, אל תשלחו אותו עם השקית.

אם מכולת האשפה מלאה, לא נניח את השקית על הרצפה, אלא נעשה עוד כמה צעדים עד למכולה הבאה.

אם יצאנו עם הכלב לטיול, ניקח אתנו שתי שקיות בכיס ונאסוף אחריו את צואת הכלבים.

אני סמוך ובטוח שמאמץ משותף ישפר את איכות החיים של כולנו.

לא יהיו פשרות. דו"חות יינתנו למלכלכים