בואו נדבר על זה

המגשרים של העיר נפגשו למפגש גיבוש ולמידה


המרכז ליישוב סכסוכים וגישור בקהילה מעלה אדומים הוקם בשנת 2006 בהחלטת ראש העיר, על מנת לתת מענה לטיפול בסכסוכים מתוך שיח מכבד וקשוב.

המרכז היה בין 15 המגשרים הראשונים שהוקמו בארץ. המגשרים, אשר כולם בהתנדבות, הוכשרו בקורסים הכי מתקדמים בארץ. הם נותנים שירותי גישור בעיר בנושאים רבים כמו: תביעות קטנות של בית המשפט, סכסוכי שכנים, סכסוכים בתוך המשפחה, גירושין, גישור בזקנה ועוד. מרכז הגישור בעיר נחשב בין המובילים בארץ תודות למגשרים המקצועיים שמובילים אותו ואשר נותנים מענה לעשרות פניות בשנה.

לפני כשנה, ממש לפני פרוץ מגפת הקורונה, יצאה לפנסיה ענת הברמן, שבין תפקידיה הרבים הייתה גם מנהלת המרכז ליישוב סכסוכים וגישור בקהילה בעיר. ענת הובילה את המרכז לאחד המובילים בעיר בתחומים שונים, ויצרה קבוצה עם להט ואמונה מלאה באפשרות לגשר דרך שיח פתוח ומכבד. חשוב לזכור כי כל המגשרים של המרכז הם בהתנדבות, חלקם עובדים בעבודה נוספת וחלקם כבר יצאו לפנסיה, וללא ספק כמה מהשמות מוכרים מאוד.

המפגש שהתקיים כעת התרחש לאחר מספר ניסיונות לארגן מפגש משותף, והגעגוע היה עמוק. המפגש היה חשוב, והמגשרים העלו רצון גדול להמשיך לעשות את אשר הם עושים בצורה מקצועית וטובה בהתאם למגבלות הקורונה.

ראש העיר, בני כשריאל, מברך על המפגש ואומר כי הוא רואה חשיבות רבה בפעילות מגשרת ומשתפת, "מעלה אדומים מאופיינת בשותפות וערבות הדדית בין כלל האוכלוסיות והמגזרים בעיר, ומרכז הגישור מאפשר לנו להעצים זאת ולגשר על אי הבנות וסכסוכים".

המגשרים של מרכז הגישור. מיישבים סכסוכים בהידברות והבנות