אות המצוינות לדקל וילנאי אורט

אות המצוינות של תכנית מארג על עשייה ערכית, חתירה למצוינות וחיזוק הזהות היהודית, הדמוקרטית, הציונית והאזרחית בקרב התלמידים הוענק לחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט"


בשבוע שעבר הגיעו לחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט" נציגי תכנית מארג של משרד החינוך וכל ישראל חברים, בכדי לברך את בית הספר על התהליך שעבר ולהעניק לצוות בית הספר את אות המצוינות של תכנית מארג על עשייה ערכית, חתירה למצוינות וחיזוק הזהות היהודית, הדמוקרטית, הציונית והאזרחית בקרב התלמידים התכנית.

מארג היא תכנית התערבות בית ספרית המטפחת יהדות ישראלית מחברת בבתי ספר ממלכתיים. התכנית מלווה את בית הספר בתהליך חילוץ התפיסה הפדגוגית הייחודית של בית הספר בחינוך יהודי-ישראלי, ומסייעת לבית הספר לפתח פלטפורמות להפצתה בקרב כלל קהילת בית הספר: מורים, תלמידים והורים.

המומחיות של 'מארג' בהובלת תהליכי שינוי בבתי ספר ממלכתיים והניסיון רב השנים בעיסוק בתוכן זהותי יהודי-ישראלי, מאתגרים את בית הספר לעיסוק מובנה בזהות יהודית-ישראלית ומפתחים בבית הספר מצוינות ניהולית, חינוכית וערכית. התוכן הזהותי אינו מצטמצם לתחום הלימודי, אלא מקבל מעמד מרכזי בחיי בית הספר ומשפיע על כלל המרחב הבית ספרי.

במפגש החגיגי השתתפו ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, יו"ר כל ישראל חברים ,דני ברונשוויג, מנהל תכנית מארג, עמיחי צור, ושני נציגים נוספים שליוו את בית הספר חיים ובתיה.

אות המצוינות היא מצוינות בממד הערכי וניתנת עבור יישום ערכים העוסקים בזהות יהודית, דמוקרטית, ציונית ואזרחית.

מנהלת בית הספר, בר מעוז, אמרה כי במסגרת התכנית גיבש בית הספר פרופיל עם חזון, ערכים מובילים, גרעיני מומחיות וגורם מארגן.

מעוז הוסיפה כי התפיסה שעל פיה בית הספר מתנהל היא צמיחה מן השורש אל צמר"ת הדקל, כשמילה צמרת היא ראשי תיבות של: צמיחה אישית, מנהיגות, רוח יהודית ותודעה אזרחית. התפיסה מלווה כל שיעור, פעילות ושיח. בית הספר מוביל פדגוגיה חדשה שמשנה מציאות וכוללת שאילת שאלות, למידת חקר, מעגלי חברותות, שיח מברר זהות, התמודדות עם דילמות וערכים מתנגשים והכל יחד הם בבחינת שורשי וצמרות הדקל.

כחלק מפירות הצמיחה והמנהיגות אנו עוסקים בנתינה, מה שנקרא אצלנו "לבבות דקל" - אלו התנדבויות של התלמידים והצוות כמו: ירידקל, מסיק זיתים, אימוץ חיילים בודדים, אריזת וחלוקת סלי מזון, התרמות נקודתיות ועוד.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, בירך ואמר כי "בית הספר, בהובלתה של בר מעוז, פועל לחתירה למצוינות לצד ערכים ודרך הארץ על פי משנתו של זאב וילנאי ז"ל ואהבת לארצך כמוך. בית הספר שם במרכזו את אהבת האדם, את השותפות המלאה בין המורים לתלמידים, את הרלוונטיות והחדשנות מתוך חיבור משמעותי לשורשים עמוקים".