נערכים לסגר שלישי

ראש העיר, בני כשריאל, קיים פגישת היערכות לסגר השלישי וסיכם עם המשטרה על השארת הכניסות לעיר פתוחות


על רקע התפשטות הגל השלישי של נגיף הקורונה והסגר השלישי שיחל היום בערב קיים ראש העיר, בני כשריאל, ישיבת הערכת מצב מיוחדת בהשתתפות כל הגורמים העירוניים הרלוונטיים.

בישיבה הוצגה תמונת המצב העדכנית בנוגע להתפרצות הנגיף בעיר. היום יש במעלה אדומים 213 מאומתים,817 בבידוד ו-1285 מחלימים. מדובר בעלייה של 102 מאומתים רק מסוף השבוע האחרון, מתוכם 30% הם ילדים בגילאי 0-18.

בישיבה הוצגה סקירה מקיפה על הנחיות משרד הבריאות החדשות וכן ניתנה ההיערכות של אגפי העירייה בהתאם להנחיות אלו.  

בהנחיית ראש העיר ובתיאום המשטרה סוכם על תגבור אכיפה משמעותי בקניונים, במרכזים המסחריים ובמרכולים. כמו כן, תתוגבר האכיפה בפארקים המרכזיים ובבתי הכנסת.

במקביל לבדיקות הקורונה המתקיימות בעיר, היום החלה קופת חולים מאוחדת לחסן את הזכאים, כאשר מחר יחלו גם בכללית ובשבוע הבא יחלו החיסונים בקופת חולים מכבי.

ראש העיר ביקש לחדד הנהלים אודות כניסת תלמידים למוסדות החינוך, זאת לאחר שנמצא כי 30% מהמאומתים הם תלמידים, מה שהביא לסגירתם של שמונה גני ילדים ועשרות כיתות בבתי הספר.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "אנו ערוכים ומתורגלים, ונמשיך לתת מענה מיטבי בתקופת הסגר כפי שעשינו בסגרים הקודמים. המתנדבים שלנו פתחו שוב את חמ"ל המתנדבים, והם יצרו קשר עם האזרחים הוותיקים ומי שזקוק לסיוע. המוקד העירוני 107 יתוגבר בכוח אדם, ואני קורא לכל מי שזקוק לעזרה לפנות אלינו ולקבל אותה. סיכמתי עם המשטרה כי לא ייסגרו הכניסות לעיר, ואני מבקש מהתושבים לא לצאת מהעיר שלא לצורך חיוני והכרחי. במקביל, אני פונה לתושבי העיר לכבד את הנחיות הסגר ולמלא אחר ההוראות. מאחר ובתי הספר וגני הילדים פתוחים, אני חוזר ומבקש לא לשלוח ילדים למוסדות החינוך אם יש ספק. רק אם נישמע להוראות, כולנו יחד, נוכל לוודא שהסגר הזה יהיה הסגר האחרון".