פברואר משפחתי במיוחד

לקראת יום המשפחה, המכון להדרכת הורים, בשיתוף מרכזי הורים בארץ, יוצא במיזם ארצי - "פברואר משפחתי במיוחד", עם 24 הרצאות מגוונות של מיטב המומחים בשלושה תחומים


במסגרת המיזם ארצי "פברואר משפחתי במיוחד" ייערכו 24 הרצאות מגוונות בשלושה נושאים חשובים: הורות ומשפחה, סכנות ומוגנות ברשתות, והמיוחדים והמיוחדות.

בשבוע שעבר אירח המכון להדרכת הורים בעיר, בהובלתה של עליזה אבנעים, את תמיר ליאון, אנתרופולוג יישומי החוקר את תרבות הנוער והילדים כבר כרבע מאה, מנחה הורים, אשר העביר הרצאת בזום בנושא ילדים, מתבגרים ומסכים - דו קיום טכנולוגי.

בהרצאה השתתפו 1000 הורים בזום, ועוד עשרות הורים בפייסבוק לייב, והיא אף תורגמה על ידי מתורגמנית לשפת הסימנים. ליאון דיבר על השימוש באינטרנט בקרב ילדים ומתבגרים ופירט כמה משתמשים, איך משתמשים ובמה משתמשים. למעשה, ההרצאה הקיפה את הנושא כולו, כולל השפעות הטכנולוגיה על שאר התחומים, בהם: שינה, תזונה, פיזיולוגיה מול המסך, חרדות, פיתוח אינטליגנציה חברתית, משחקים דיגיטליים, שהייה בחוץ ועוד. כוחה של ההרצאה היה ברלוונטיות שלה, בהתאמה גם לימי הקורונה, בפרקטיות שלה ובנתינת כלים להתמודדות מול הילדים בנושא מסכים. בסיום ההרצאה השאיר ליאון את המייל שלו למשתתפים, כדי לענות בדיסקרטיות על שאלות בעלות גוון אישי יותר.

סדרת ההרצאות שמביא המכון להדרכת הורים בעיר בתקופה זו מתאימה לכל הקהלים, להורים לצעירים ומתבגרים, וכבר מעל 10,000 הורים מרחבי הארץ נרשמו להרצאות, ועוד הורים רבים צופים בלייב בדף הפייסבוק "הורים לוקחים אחריות", אשר הוקם על ידי מרכזי ההורים הארציים לצורך העברת מידע ותוכן חשוב בנושא הורות.

16 ערים השתתפו במיזם, בהן: תל אביב, מודיעין, אילת, יקנעם, רחובות ועוד, בהן גם מעלה אדומים.

במקביל, המכון להדרכת הורים במעלה אדומים התאים את עצמו לתקופת הקורונה והעביר בחודשים האחרונים הרצאות בזום במגוון נושאים, בהם: ויסות רגשי וחושי אצל ילדים, שלבים התפתחותיים בגיל הרך, סמכות הורית, חינוך למיניות בריאה, דימוי גוף והתנהגויות אכילה ותפקיד ההורים, תזונה בריאה בתקופת הקורונה, הורות מאתגרת בתקופת הקורונה, התנהלות נבונה ברשת, שיח רגשי בתקופת הקורונה. בהרצאות השתתפות מאות הורים מהעיר.

הרצאה מכון להדרכת הורים

מיד אחרי ההגבלות, כשיתאפשר, ייפתחו סדנאות פרונטאליות להורים במכון במגוון נושאים: הורים וילדים מצליחים ביחד - סדנת העשרה חווייתית משותפת להורים וילדים בגן טרום חובה בשיתוף הספרייה הציבורית, קורס הכנה לכיתה א' - סדנה משותפת להורים וילדים, סדנאות להורים בגיל הרך בהנחיית מלי שחר בנושאים של סמכות הורית, הצבת גבלות, קשיי התנהגות, מעברים ושינויים ועוד, הילד שבי -  סדנאות משותפות להורים וילדים בנושא של הפרעות קשב וויסות רגשי, סדנה להורים בגיל ההתבגרות, סדנה להורים בנושא דימוי גוף והתנהגויות אכילה אצל ילדים ומתבגרים ועוד.

מנהל אגף החינוך, הראל הורוביץ, משבח את המיזם המוצלח ואומר כי ההיענות הרבה של ההורים היא הפירות להשקעה הרבה של המכון בפעילות מגוונת לכולם.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "הסדנאות והקורסים במכון מיועדים לכל הגילאים ומועברים על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אשר מציידים את ההורים בידע מקצועי ובכלים לתקשורת בריאה במשפחה ולהעצמת הילדים. הורים רבים כבר השתתפו במגוון הרחב של הקורסים והסדנאות, ואנו מקבלים משוב חיובי וחם ונהנים לראות את הפירות והיישום בשטח של הדברים. אני מזמין את ההורים להצטרף לאחת מקבוצות ההורים במכון ולקבל כלים שיעזרו לכולנו להתמודד עם האתגר החשוב והמשמעותי מכל - ההורות שלנו וחינוך ילדינו".