נערכים לפעימה השנייה

אחרי שתלמידי גני הילדים וכיתות א'-ד' חזרו למוסדות החינוך, בעירייה נערכים לפעימה השנייה


לאחר תקופה ארוכה של סגר והגבלות מחמירות מתחילים לראות אור בקצה המנהרה. המשק יחזור לפעילות בהדרגה, ואם מעלה אדומים תמשיך במגמת העצירה וההפחתה של התחלואה, גם אנחנו נהנה מהקלות הפעימה השנייה.

נכון לסגירת הגיליון מעלה אדומים צבועה בצבע כתום בהיר, עם 246 מאומתים, 53% מתחסנים (לעומת 42% בארצי) וקרוב ל-90% מתחסנים בני 50 ומעלה. גם ההיענות של צוותי החינוך בעיר לחיסונים מרשימה, כאשר למעלה מ-90% מהם כבר התחסנו, לפחות בחיסון ראשון.

מה תכלול הפעימה השנייה?

תלמידי כיתות ה'-ו' ותלמידי כיתות י"א-י"ב יחזרו לספסל הלימודים, הקניונים ומרכזי המסחר יחזרו לפעול בכפוף לתו סגול מחמיר, בתי הכנסת ייפתחו למניינים במתחם סגור, מוזיאונים וספריות ייפתחו גם הם בכפוף לתו הסגור.

בנוסף, מתחסנים ומחלימים בעלי תו סגול יוכלו להיכנס לחדרי הכושר, להשתתף באירועי תרבות וספורט ולצאת אל בתי המלון.

מגבלת ההתקהלות מתעדכנת כבר מיום שישי הקרוב, כך שיתאפשרו התכנסויות של עשרה איש בשטח סגור ו-20 איש בשטח פתוח.

איך חוגגים את פורים?

קבינט הממשלה אישר מתווה לחג פורים, לפיו סעודות חג יתאפשרו רק עם משפחה גרעינית, חל איסור לערוך מסיבות ותהלוכות עדלאידע, אולם תתאפשר הפעלה של משאיות שמחה ללא התקהלויות.

בימים הקרובים יקיים ראש העיר, בני כשריאל, פגישת זום עם גבאי בתי הכנסת בעיר, על מנת להיערך לתפילות פורים וקריאת המגילה, אשר מביאים עמם בדרך כלל המוני אנשים וילדים אל בתי הכנסת.

חוזרים ללימודים

כאמור, לפי החלטת הקבינט, אם מעלה אדומים תמשיך בנתונים הקיימים היום, ביום ראשון יחזרו לבתי הספר גם תלמידי כיתות ה'-ו' וכיתות י"א-י"ב.

אגף החינוך שלח הודעה להורים, בה הודיע כיצד תתקיים הלמידה בבתי הספר, כאשר על פי המתווה הלימודים ייערכו חמישה ימים בשבוע, ללא ימי שישי. גם מערך ההסעות חזר לפעול על פי מערכת השעות הבית ספרית כפי שנמסרה על ידי המנהלים.

התו הירוק

לפי החלטת הקבינט, מיום ראשון בבוקר ייפתחו ברחבי הארץ מקומות במסגרת מתווה "התו הירוק", שמאפשר הכנסת מחלימי קורונה ומי שעבר לפחות שבוע מקבלת המנה השנייה של החיסון.

הכניסה למקומות שייפתחו במסגרת מתווה "התו ירוק" תתאפשר רק למי שיציג תעודת מתחסן או אישור רפואי שהחלים מקורונה. לא תתאפשר כניסה למי שיציג רק בדיקת קורונה שלילית ולא החלים מהנגיף או טרם השלים את החיסון בשתי המנות. מי שייכנס ללא תעודת מתחסן או אישור החלמה צפוי לקבל קנס.

חוזרים לעשות כושר

מיום ראשון בבוקר תתאפשר פתיחת חדרי הכושר, והמשמעות היא שהקאנטרי קלאב וחדר הכושר של המתנ"ס וכן סטודיו מטי בקניון יוכלו להיפתח במסגרת המתווה "התו הירוק", כלומר, רק למחלימי קורונה ומי שעבר לפחות שבוע מקבלת המנה השנייה של החיסון.

לפי מתווה התרבות והספורט, ניתן יהיה לקיים אירועים בהשתתפות מחלימי קורונה או מחזיקי תעודת מתחסן, עם הגבלת התקהלות של עד 50% מתפוסת המבנה.

בתי הכנסת

בתי הכנסת יפעלו בהתאם להנחיות ההתקהלות החדשות – עשרה איש בפנים ו-20 איש בחוץ, כאשר בתי כנסת שירצו יוכלו להירשם בעירייה ולקבל אישור לקיים תפילות בהשתתפות מתפללים שהשלימו את החיסון לקורונה או שהחלימו מהנגיף. בתי הכנסת שיקבלו אישור של תו ירוק יתחייבו להכניס רק מתפללים שהשלימו את החיסון או החלימו מקורונה, ולא יכניסו ילדים. במקרה כזה ניתן יהיה לקיים מנייני תפילה בהיקף של עד 50% מהתפוסה המרבית בבית הכנסת.

הפעימה השלישית

הפעימה השלישית של מתווה היציאה מהסגר שאושרה שבקבינט הקורונה, אמורה להתחיל ביום ראשון, 7 במרץ 2021, ותכלול, בין היתר, החזרת תלמידי כיתות ז'-י' בערים ירוקות וצהובות או בערים כתומות שבהן יש 70% מחוסנים, פתיחה של בתי קפה ומסעדות קטנות לכלל האוכלוסייה, פתיחת מסעדות גדולות בהזמנה מראש לבעלי תו ירוק ופתיחה מלאה של בתי מלון וגני אירועים.

במסגרת פעימה זו גם תורחב מגבלת ההתקהלות שתאפשר 20 אנשים בתוך מבנה ו-50 אנשים בשטח פתוח.

כשריאל: "המשוואה פשוטה, זה בידיים שלנו"

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "הנתונים הטובים של עצירת התחלואה ועלייה בהתחסנות מעודדים מאוד. אנחנו במסלול הנכון והבטוח שיאפשר קודם כל לשמור על בריאות התושבים, ולאחר מכן גם את פתיחתם של שערי בתי הספר וגני הילדים. זו בשורה משמחת ללא ספק עבור כולנו, אך במיוחד עבור ההורים, התלמידים וצוותי החינוך שלנו שחיכו לזה זמן רב. המשוואה היא פשוטה וברורה, נשמור על עצמנו ועל סביבתנו, נגלה אחריות ונלך להתחסן, רק כך נוכל לעצור את מעגלי ההדבקה ולחזור להיות עיר ירוקה  ובריאה, עם שגרה חיים רגילה ככל הניתן. קורא לכולם להתחסן".