עיר שכולה טוב

מעלה אדומים ציינה את יום המעשים הטובים בשלל יוזמות ברחבי העיר


יום המעשים הטובים הוא יוזמה מופלאה, חוצת גבולות, מגזרים ותרבויות, המתקיימת משנת 2007 ברחבי העולם, דרך עמותת "רוח טובה". יום זה מסכם פעילות מתמשכת של עשיית טוב המתקיימת לאורך כל השנה, מקדמת את הקשר הקהילתי, מגדילה ערבות הדדית ומרחיבה את מעגלי התנדבות.

הובלת מיזמי ההתנדבות הכוללת יצירת חיבורים וארגון היום נעשה על ידי מירב חורי מהיחידה להתנדבות וקהילה באגף הרווחה והשירותים החברתיים, בשיתוף כל גורמי ההתנדבות בעיר, חמ"ל מתנדבים במתנ"ס ועוד.

שיתוף הפעולה לעשייה הקהילתית בין אגף קהילה במתנ"ס ליחידה להתנדבות וקהילה בעירייה מתקיים לאורך כל השנה בפרויקטים קהילתיים שונים.

מעלה אדומים נחשבת לאחת הערים המובילות בארץ בתחום ההתנדבות ועשיית הטוב.

בעוד שבשנה הראשונה התקיימו רק 15 יוזמות שונות עירוניות, השנה התקיימו יוזמות רבות יותר, בהן: הפרחת עפיפונים בהובלת אגף החינוך בפארק מול בית ספר צמח השדה ממלכתי, צביעת דירות ברחוב הנחלים על ידי תלמידי אמי"ת איתן, הקמת גינה קהילתית בשיתוף החווה החקלאית על ידי הנוער העובד והלומד, אריזת מארזים לחיילים על ידי שרה זקן ופורום הנשים ובני הנוער ועוד.

מירב חורי, מנהלת היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות, אומרת כי  "כולם מתרגשים מאוד מיום זה. מתחילת השנה אנו עמלים בארגון היום, ומרגש לראות כיצד המאמצים רוקמים עור וגידים. בזכות הקהילה המדהימה שיש לנו בעיר הצלחנו לאסוף את כל המיזמים המקוריים לכדי שלם מופלא שכולו איכות וטוב".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "זה יום שיא המסכם פעילות מתמשכת של עשיית טוב במעלה אדומים, המתקיימת לאורך כל השנה. העיר שלנו מרובה בנתינה ועשיית טוב כל השנה, וכל אלפי המתנדבים מביאים גאווה וחסן לעיר תמיד. יום מעשים טובים הוא אירוע שנתי בו מאות אלפים ברחבי הארץ חוגגים יחד את רוח הנתינה ועשיית הטוב, שאצלנו בעיר היא דרך חיים".