בעשירייה הראשונה בגיוס לצה"ל

כוח האדם בצה"ל פרסם את נתוני הגיוס לשנת 2018: מעלה אדומים שוב מובילה בעשירייה הראשונה בנתוני הגיוס לצה"ל ובמיצוי לקצונה


אגף כוח האדם בצה"ל פרסם את נתוני הגיוס לשנת 2018 (ילידי 1997), ומהם עולה כי שוב מעלה אדומים מדורגת בעשירייה הראשונה באחוזי הגיוס לצה"ל בקרב גברים וכן במיצוי לקצונה בקרב גברים. 

מעלה אדומים במקום השביעי בנתוני הגיוס לצהל

נתון נוסף המעורר גאווה הוא כי הישיבה התיכונית "צביה" במצפה נבו במעלה אדומים מדורגת בעשירייה הראשונה מבין בתי הספר הממלכתיים דתיים המובילים בכל הארץ בנתוני הגיוס.

מהנתונים עולה כי מעלה אדומים נמצאת במקום השביעי בארץ באחוזי הגיוס לצה"ל - עם 89.1% גיוס, וכן במקום השביעי במיצוי לקצונה - עם 4.8%. אופי השירות עומד על 49.7% ומתייחס לתפקידי השירות בצה"ל.

מובילים גם במיצוי לקצונה

הישיבה התיכונית, כאמור, מובילה גם היא ונמצאת במקום השמיני מבין עשרת בתי הספר הממלכתיים דתיים המובילים בנתוני הגיוס - עם 97.4% גיוס לצה"ל בקרב תלמידיה, 71% לאופי השירות ו-16.7% מיצוי לקצונה. 

ראש העיר, בני כשריאל, מברך על הנתונים ואומר כי "מעלה אדומים ממשיכה להתלבט ולהגיע להישגים גם בתחום חשוב זה, אשר מעיד יותר מכל על בני הנוער המצוינים והאיכותיים שלנו ועל ההשקעה בחינוך לערכים של אהבת המדינה, אהבת האדם, תרומה לאחר ועשייה קהילתית והתנדבותית. אני פוגש את בני הנוער שלנו בתנועות הנוער, בבתי הספר ובמסגרות ההתנדבות השונות בעיר, ואני רואה נוער איכותי ומוביל שמתבלט בכל תחום בו הוא נוגע. אני גאה בבני הנוער המצוינים שלנו שמצטיינים בהתנדבות בקהילה, מובילים בהישגים חינוכיים ומדורגים בצמרת הארצית בגיוס לצה"ל ובתרומה למדינה! אני גאה ושולח ברכות לישיבה התיכונית "צביה" במצפה נבו, שדורגה בעשירייה הראשונה של בתי הספר הממלכתיים דתיים המובילים! בני נוער יקרים, המשיכו להצליח, המשיכו לבלוט בכל מקום בו אתם נמצאים, המשיכו לתרום ולתת מעצמכם - אנחנו כולנו גאים בכם ומצדיעים לכם!". 

הישיבה התיכונית. במקום השמיני בארץ