מדורות ל"ג בעומר

כל ההנחיות והמתחמים המאושרים להדלקת מדורות בל"ג בעומר


בשנתיים האחרונות, עקב שרב ששרר בשנת 2019 ומגפת הקורונה בשנת 2020, בוטלו המדורות בכל רחבי הארץ, והרב הראשי לישראל הודיע לציבור שאין מצווה בקיום מדורות וניתן להסתפק בהדלקת מנגל.

השנה, מתוך רצון לשמור על שמחת החג הגדירה העירייה, בתיאום עם רשות הכבאות וגורמי הביטחון השונים, כללים שיאפשרו איזון נכון עם פעילות ידידותית לסביבה וללא מדורות ענק.

העירייה פרסמה את רשימת כל המתחמים המאושרים להדלקת מדורות, כאשר בכניסה אליהם יוצבו דגלים כתומים ושלטים.

ההנחיות העירוניות לקיום אירועי ל"ג בעומר קובעות כי תותר הדלקת מדורות רק במקומות המאושרים על ידי העירייה, חל איסור מוחלט להדליק מדורות בוואדיות בחורשות, בפארקים, בתוך השכונות ובצירי הביטחון, יש להקפיד על צירים פתוחים למעבר כלי ביטחון בשעת הצורך, יש להקפיד על מרחק למעלה מ-200 מ' מחורשות, מתקני דלק-גז ומבנים, יש לוודא כי סמוך לכל מדורה יש דלי מים או דלי חול ובמידת האפשר מטף, גובה המדורה לא יעלה על שלושה מטרים מהקרקע, גובה העצים וחומרי הבעירה לא יעלו על 1.5 מטרים מהקרקע, יש להקפיד על נוכחות מבוגר, יש להרחיק את המדורה מחומרים דליקים, ארונות חשמל וצמחייה, חל איסור מוחלט להדליק מדורות עם בנזין, יש לוודא מרחק של לפחות שמונה מטרים בין מדורה אחת לאחרת, יש לתחום את המדורה בשורת אבנים שתגביל את התפשטות האש, מומלץ לנעול נעלים גבוהות ובגדים ארוכים להגנת הגוף מפני גיצים וגחלים, יש להיזהר מנחשים, עקרבים וזוחלים אחרים, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורות עם סיומן.

המתחמים המאושרים: רחבת המכללה לשעבר בשטח הסמוך לחניון חנה וסע שבכניסה לעיר, מדרון רחוב האלה והדקל, בציר האחורי של רחוב העירית, מדרון הגומא-הר מכוור, בשטח הציבורי הפתוח בגב של תחנת הדלק "דור אלון" בשכונת נופי הסלע, במגרש הפתוח ברחוב הרכס-פינת הצורן, סמוך למכללת "אורט תעופה וחלל" בנופי הסלע, בשטח מול "זול ובגדול" ברחוב הצור, סמוך למבנה תנועת הנוער בני עקיבא בשכונת מצפה נבו, בשטח הפתוח שבין האגם למגרש הכדורגל, בחניית האספלט המגורען שמחוץ לשטח פארק שמיר (האגם), מתחת לפארק השמינית. בכל בעיה, יש לפנות למוקד 107.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "המדורות מהוות מפגע סביבתי ובריאותי, ואני קורא לתושבים להימנע ככל האפשר מהדלקת מדורות. לאלו שמדליקים מדורות אני קורא לשמור על ההנחיות והכללים על מנת שנשמור על בריאות התושבים, בטיחות החוגגים ואיכות הסביבה שלנו".