אפס הדבקות

לאחר הבדיקות שבוצעו בבתי הספר צמח השדה וחטיבת הביניים דקל וילנאי אורט לא נמצא אף תלמיד שנדבק


אחרי שמדינת ישראל הצליחה באופן מרשים למדי למגר את התפשטות נגיף הקורונה בארץ, משרד הבריאות עדכן ביום חמישי שעבר כי המערך הלאומי לריצוף גנומי זיהה 41 מקרים של וריאנט הודי, מתוכם בקרב 24 חוזרים מחו"ל (21 זרים) ו-17 מקרים בקהילה שלחלקם לא נמצא קשר לחו"ל. בין המקרים שהתגלו התברר כי חמישה תלמידים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ נדבקו בנגיף, שניים מהם ממעלה אדומים.

ביום חמישי בבוקר בישרה הרופאה המחוזית, ד"ר חן זמיר, לראש העיר, בני כשריאל, כי בין חמשת התלמידים שנדבקו בווריאנט ההודי ישנם שני תלמידים מהעיר, אשר לומדים בבית הספר צמח השדה מ"מ ובחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט".

הרופאה המחוזית ביקשה להרגיע ולהודיע כי מדובר בשני מקרים בודדים של הדבקה וכי שניהם התרחשו לפני כשבועיים ומאז לא נרשמה תחלואה פעילה נוספת.

כשריאל הנחה את הגורמים הרלוונטיים בעירייה לפעול נחרצות ובאופן מידי מול מנהלי בתי הספר, משרד הבריאות ופיקוד העורף, ותוך חצי שעה מהודעתה של הרופאה המחוזית כבר הגיעה לחטיבת הביניים ניידת שבה התבצעו בדיקות לכלל התלמידים. מיד לאחר מכן, עם קבלת אישורי הורי התלמידים, הגיעה הניידת גם לבית הספר צמח השדה.

סך הכל בוצעו למעלה מ-450 בדיקות באותו יום, כאשר בבית הספר ממלכתי צמח השדה נדגמו 237 תלמידים ואנשי צוות, ובחטיבת הביניים אורט דקל וילנאי נדגמו 224 תלמידים ואנשי צוות. בנוסף, יום למחרת, יום שישי, נפתח מתחם הדרייב אין של פיקוד העורף באשכול הפיס, זאת כדי לאפשר לכלל התושבים להיבדק ולהפיג את חששותיהם.

תוצאות מאות הבדיקות שבוצעו הגיעו בראשית השבוע, ובישרו טוב. מהתוצאות עולה אף אחד מהתלמידים לא נמצא מאומת לקורונה, כולם נמצאו שליליים לקורונה ולווריאנט ההודי.

בתוך כך, מצב התחלואה במעלה אדומים מבשר טוב, העיר מוגדרת ירוקה ובריאה ויש בה, נכון לסגירת הגיליון, רק שני חולים מאומתים.

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "הבשורות על תוצאות הבדיקות השליליות של כל התלמידים וצוותי ההוראה שנבדקו לוואריאנט ההודי מצוינות ומבשרות טוב. התגובה המידית שנתנו לאירוע, יחד עם פיקוד העורף, משרד הבריאות ומנהלי בתי הספר, מעידה על מוכנות מיטבית לכל תרחיש. ב"ה הצלחנו לנצח את הקורונה במעלה אדומים בזכות הנחישות, האחריות, הדבקות במטרה, ההיענות של התושבים ומהירות התגובה שלנו לכל תרחיש. אני מודה לכל התושבים וצוותי החינוך על השותפות והאחריות, וקורא לכולם להמשיך לשמור על ההנחיות ולשמור על הבריאות".