בדרך לחלל

האסטרונאוט הישראלי השני, איתן סטיבה, הגיע השבוע ליום צילומים בחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט"


האסטרונאוט הישראלי השני, אלוף במיל' איתן מאיר סטיבה, הגיע השבוע ליום צילומים בחטיבת הביניים "דקל וילנאי אורט", שם נפגש עם  ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, מנהל אגף החינוך, הראל הורביץ, מנהלת בית הספר, בר מעוז, הצוות והתלמידים שזכו במקום ראשון בארץ בתוכנית ספייסלאב מתוך כ-40 בתי ספר שהשתתפו בפרויקט.

במסגרת הפרויקט התלמידים בוחרים נושא למחקר, אותו הם חוקרים בלמידה עצמאית ובליווי חוקר מקרן רמון. התלמידים יוצרים קשר עם מדענים לייעוץ מדעי לפיתוח המחקר. הנושא שנבחר על ידי התלמידים הזוכים היה פיתוח אפשרי של תרופה לסרטן. תלמידי כיתה ח׳ בחטיבה כבר ממשיכים את המסורת ועובדים על ניסוי משלהם שיגישו לפרויקט בשנה הבאה.

סטיבה הוא איש עסקים ונדבן ישראלי, טייס קרב לשעבר, שצפוי להיות הישראלי השני בחלל כאשר ימריא בתחילת 2022 בחללית הדרגון 2 יחד עם עוד שלושה תיירי חלל לטיסת חלל פרטית.

סטיבה היה גם אחד השופטים בתחרות בה נבחר הניסוי שהגישו התלמידים להישלח לתחנת החלל הבינלאומית, שם יעבדו עליו האסטרונאוטים וישלחו את תוצאותיו חזרה לכדור הארץ.

מנהלת בית הספר, בר מעוז, אמרה כי "כיאה לתלמידים הנמצאים בתהליך של צמיחה אישית,  התלמידים המשתתפים בתוכנית חושבים ומקדמים גם צמיחה חברתית וגלובלית, ולכן השתתפותם בכזו מסירות היא בבחינת צמרת אשר הקנתה להם מיומנויות וערכים ברמה גבוהה, מיומנויות שישמשו אותם בתיכון, באוניברסיטה ובהמשך חייהם".

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, השתתף בביקור, הודה לסטיבה על סיועו לתלמידי העיר וקיבל מהתלמידים הנרגשים את אות הפרס שקיבלו מקרן רמון אשר מפעילה את התכנית. כשריאל אמר כי "מעלה אדומים היא עיר פורצת דרך, ובשבילנו גם החלל אינו הגבול. אני גאה בתלמידים ובבית הספר, אשר מגיעים להישגים יפים בתחומי המדעים והחלל ומביאים לכולנו גאווה גדולה. בקרוב נקים בעיר מגמה למדעי החלל, ואולי אחד מילדינו יהיה טייס במעבורת חלל בעתיד. אנו נמשיך לתת לילדי מעלה אדומים את מיטב הכלים להצלחתם".