מעלה אדומים אומרת לא לאלימות נגד נשים

נשות מעלה אדומים, בהובלת פורום הנשים, קיימו הפגנה והצטרפו למחאת הנשים הגדולה נגד אלימות


גם עיריית מעלה אדומים הצטרפה למחאה נגד אלימות נשים, כאשר השבוע יצאו נשות העיר, ויחד איתן מספר גברים, בהובלת פורום הנשים - להפגין עם שלטי מחאה ברחבת העירייה.

ראש העיר בהפגנה. תומך במחאה החשובה

ההפגנה הקטנה והספונטנית נפתחה בדברי ראש העיר, בני כשריאל, אשר אמר לנשים: "אני מצר שלא הגיעו לכאן אלפים הערב, אך משבח את אלו שהגיעו למרות ההתראה וההתארגנות הקצרה. הגיע הזמן שהממשלה תיקח את הנושא ברצינות ותעשה מעשה. מעלה אדומים מקדמת יוזמות, תכניות מניעה וטיפול לטובת הנושא החשוב הזה, ואנו נמשיך להשקיע בכך ולחנך את הדור הצעיר בהתאם. המכון להדרכת הורים שלנו נותן כלים חשובים לזוגות צעירים, באמצעותם הם לומדים כבוד הדדי, סבלנות ושמירה על יחסים טובים ורגועים גם כאשר המצב אינו קל בבית. אני מאמין שיש לפעול במקביל לטיפול גם בחינוך, הסברה ומניעה, ובזה אנו מתמקדים. אנו מקיימים בבתי הספר תכניות לימוד נגד אלימות ולמניעתה, יש לנו את המרכז למניעת אלימות במשפחה שנותן סיוע למקרים כאלה ואף הגשנו תכנית למשרד החינוך שתתן להורים את הכלים הנכונים לנושא חשוב זה. אנחנו במעלה אדומים נרים את התורן ונמשיך לפעול כדי ללמד ולחנך זוגות צעירים כיצד לנהוג אחד בשנייה בדרך של אהבת חינם וכבוד הדדי". 

עם מנכל העירייה, שמוליק חנוך. לא לאלימות

חברת מועצת העיר, מעין מור, אמרה כי "הייתי שמחה לראות יותר נשים כאן איתנו הערב, ובכל זאת ההתארגנות הייתה ספונטנית ובהחלט מגיע יישר כוח למי שהגיעה, וכמובן גם לגברים שהגיעו. נמשיך לזעוק את זעקת הנשים ולומר בקול חד וברור: לא לאלימות נגד נשים, ובכלל". 

יו"ר פורום הנשים ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, איריס אלפסי, אמרה כי "מרגש אותי לראות את הנשים שהגיעו לכאן, חלקן רק החודש עמדו על במת היכל התרבות באירוע שעשינו לציון יום האלימות נגד נשים וחשפו את העבר הקשה שלהן ואת הדרך שעשו עד שיצאו ממעגל האלימות ועד היום. אתן אמיצות. כולכן. ואנחנו פה היום בשבילכן ובשביל עוד אלפי נשים כמוכן, נמצאות פה הערב וקוראות לממשלת ישראל לעשות מעשה. רק החודש, חודש המאבק באלימות נגד נשים, התבשרנו על רציחתן האכזרית של שתי נערות. זה מזעזע. זה קורע לב. זה לא אמור להתרחש במדינת ישראל 2018. אנחנו, כפורום הנשים, נמשיך לקדם את הנושא, לפעול למיגורו ולהעצים נשים באמצעות סדנאות העצמה, הגנה עצמית ועוד. כולי תקווה שלא נצטרך לעסוק בנושא הזה עוד, והיום הזה יהיה מיותר בעתיד". 

פורום הנשים. שלטי מחאה

בתום ההפגנה ולאחר הדלקת נרות חנוכה יצאו הנשים, רובן לבושות באדום כסמל למאבק, אל הקניון, גם שם הסתובבו עם שלטי מחאה ועוררו עניין מסביבן.