זוכים בפרס החינוך הארצי

בית הספר אמי"ת איתן זכה בפרס החינוך הדתי הארצי לשנת תשפ"א


בית החינוך אמי"ת איתן זכה בפרס החינוך הדתי הארצי לשנת התשפ"א. בטקס החגיגי שהתקיים השבוע בהיכל התרבות ביד בנימין השתתפו: הנהלת החמ"ד, יו"ר מועצת החמ"ד, הרב אבי גיסר, מ"מ ראש מנהל החמד, שושנה נגר, נציגי הסתדרות המורים, סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, מנהל בית החינוך, דניאל בארי, וצוות בית הספר.

בית הספר אמי"ת איתן הוא התיכון הממלכתי דתי הגדול בעיר, אשר נותן מקום לכל תלמיד ומצליח בעזרת צוות יוצא דופן ומענה ייחודי לכל אחד, להביא את התלמידים להצלחה. זוהי קהילה חינוכית שמחברת בין הורים, מורים ותלמידים, שכולם שואפים לטוב ביותר עבור הילדים. בית הספר נמצא בקשר הדוק עם הכולל של בית מורשת, הגרעין במעלה אדומים שבראשו עומד הרב אלי קפלן.

בית הספר נמצא בצמיחה משמעותית, כאשר ההישגים של התלמידים בבחינות הבגרות נמצאים בגרף עלייה יוצא מהכלל גם באיכות התעודה וגם בזכאות לבגרות, כשכ-90% מהתלמידים זוכים לתעודת בגרות ורובם גם לתעודת בגרות חברתית. בית הספר זכה לפני כשנתיים בפרס משרד החינוך על קידום הישגים לימודיים ובפרס ארגון המורים על הצטיינות בחינוך ערכי ותרומה לקהילה.

לתלמידי בית הספר קשר מיוחד עם משפחתה של שיר חג'אג' הי"ד, שנרצחה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב. מדי שבוע התלמידים מקיימים שיעור לזכרה ועוסקים במגוון פעילויות חסד.

מנהל בית הספר, דניאל בארי, אומר כי "התרגשות גדולה אוחזת בנו מאז התבשרנו בבשורה המשמחת כי זכינו בפרס החינוך הארצי מטעם החמ"ד. זוהי אבן דרך חשובה ומשמעותית מאוד לקהילת בית החינוך, ואנו מבקשים להודות לקב"ה על כל הטוב והחסד, כמו כן נודה לשותפים היקרים שלנו לדרך, ראש העיר מעלה אדומים, בני כשריאל, מנהל אגף החינוך, הראל הורביץ, אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמית, בתיה אריאלי, מנהלת הקהילה, וקובי עמר, מפקח בית הספר. תודה גדולה לוועדת הפרס בראשות בועז קולומבוס, מנהל העל יסודי בחמ"ד, על הבחירה בנו".

בארי הוסיף כי "ההכרה הזו היא הכרה בקהילה כולה - בתלמידים ובבוגרים שלנו, חוד החנית של הנוער במדינת ישראל, העושים ומשפיעים טוב בכל מקום בו הם נמצאים, להורים היקרים השותפים איתנו שותפות אמת באמון והדדיות מדהימים, ובעיקר לצוות היקר של אמית איתן. ללא ספק הצוות הכי איכותי שיש בעולם, צוות שחדור שליחות, מסירות ואהבה אין סופית לתלמידים. יחד נוצרה כאן קהילה חינוכית מיוחדת ומצוינת ב"ה, בערכים, בתורה ובמצוינות פדגוגית. יהי רצון שנמשיך לראות פרי בעמלנו ונמשיך להתקדם לקיים מוסד חינוכי, פורץ רלוונטי מהפכני ובעיקר מלא באהבת ישראל".

הראל הורביץ, מנהל אגף החינוך, אמר כי "בית החינוך אמית הוא מגדלור של קהילה חיה ופועלת הנושמת ומדברת חינוך, נתינה, שותפות, אחווה, למידה, הרחבה והעמקה, יראת שמים, אמונה ואהבה – המהווים דוגמא ומופת להתנהלות חינוכית. בדאגה של דניאל המנהל ושל הצוות כולו לכל תלמיד ותלמיד, כאילו הוא היה יחידי, לראות אותו, לענות על צרכיו, לגדל ולהעצים אותו, לגדול ולהתפתח יחד איתו, בענווה, בחברותא, בחיפוש דרך משותף ושותפות לדרך זו. גם הלמידה היא למידה ללא אידיאה פיקס, אלא למידה משלבת ומתפתחת, בדרכים שונות ומגוונות, וכפי שפרצופיהם שונים כך למידתם שונה. בקבוצות, ביחידים, בשיעור, בלמידה עצמית ובחבירה עם האקדמיה, בהתנדבות ובתרומה הרבה לקהילה העירונית במעלה אדומים - אמי"ת איתן מוסיפים אור ותורמים כל שנה, ובמיוחד בשנת הקורונה הקשה שעברה עלינו. ההשתתפות וההובלה בכל תחום של נתינה וליכוד קהילתי בימי הסגר, למבודדים ולחולים, תוך חיזוק זה את זה פנימה וגם את הקהילה מבחוץ. סולם איתן המוצב ארצה וראשו מגיע השמיימה".

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, בירך ואמר כי "המנהל דניאל בארי והצוות שלו הצליחו לבנות קהילה חינוכית לומדת יוצאת מהכלל, הנותנת מקום לצמיחה לכל תלמיד ותלמיד. אין ראויים מהם לקבלת הפרס".

שוש נגר, מ"מ ראש מינהל החמ"ד, אמרה כי "המצטיינים נבחרו בהיותם נושאים את חזון וערכי החינוך הדתי, מחנכים ליראת שמים ולמצוינות כדרך חיים בקודש ובחול. מוסדות החינוך זוכי הפרס, כל אחד בדרכו וביצירתיותו המופלאה שלו, סללו נתיבים של מצוינות בין כל באי בתי החינוך כדרך חיים. בשנת הקורונה, על כל אתגריה והזדמנויותיה, הם השכילו לפתח דרכי למידה מותאמים, קדמו מצוינות לימודית, יזמו יוזמות פורצי דרך, הנהיגו קשר מיטבי עם התלמידים והוריהם, ובמעשיהם מהווים מודל והשראה לכלל המערכת".

ראש העיר, בני כשריאל, המחזיק בתיק החינוך, בירך ואמר כי "מגיעות ברכות חמות לבית הספר אמי"ת איתן, בהובלתו של דניאל בארי, שזכה בפרס החינוך הארצי של החמ"ד. דניאל והצוות החינוכי מובילים את התלמידים למצוינות לימודית וערכית, מקדמים בקרבם ערכים ומעורבות קהילתית, ודוחפים אותם למיצוי מלוא הפוטנציאל הטמון בהם, הכל עם מלוא תשומת הלב, בשמחה ובאהבה גדולה לכל תלמיד. בית הספר מוכיח בנחישות ובהתמדה שתמיד אפשר לעמוד, לרוץ קדימה ואף להתייצב בראש הטור. זו ההוכחה למתן חינוך ברמה גבוהה בכל המגזרים בשילוב של הטמעת ערכים והישגיות. זוהי תעודת כבוד למערכת החינוך שלנו, אשר ממשיכה להוביל, להצטיין ולהיות הכי טובה בארץ. נמשיך להשקיע בדור העתיד שלנו, נמשיך לתת את מרב ומיטב הכלים להצלחתם, נמשיך לחנך את ילדינו לערכים, למעורבות ולנתינה".