עם ישראל חי

תלמידי אמי"ת איתן יצאו יחד עם המחנכים ומנהל בית הספר, דניאל בארי, להעלות את המורל ולשמח את התושבים


קהילת אמי"ת איתן, בהובלתו של מנהל בית הספר, דניאל בארי, החליטה לעשות מעשה ויצאה עם התלמידים ביום שישי האחרון, ערב שבת, לרחובות העיר, על מנת לשמח את התושבים ולהעלות את המורל.

התלמידים יצאו יחד עם המחנכים אל הצמתים המרכזיים בעיר, השמיעו מוזיקה משמחת ומחזקת ורקדו עם דגלי ישראל לעיניהם של הרכבים החולפים שאף הזדהו עם מראות השמחה והחיזוק וצפרו להם כאות השתתפות.

התושבים הרבים שנחשפו לתמונות הריקוד התרגשו מהמחווה ואמרו כי זה בהחלט משפיע על האווירה ומחזק מאוד, במיוחד בימים אלו.

ראש העיר, בני כשריאל, שיבח את מנהל בית הספר, הצוות החינוכי והתלמידים על המעשה ואמר כי "מגיע יישר כוח למשפחת אמי"ת איתן שיצאו הבוקר להרים את המורל, לשמח אותנו ולהבהיר לכולם: אנחנו ננצח".

הימים האחרונים והמתוחים שעוברים על מדינת ישראל בעקבות הלחימה בעזה, הטילים במרכז ובדרום וההתפרעויות בכל הארץ, הביאו את מנהל בית הספר, דניאל בארי, לצאת בקריאה נרגשת לקהילת בית החינוך: "ליבנו ותפילותינו עם אחינו ואחיותינו בכל מקום שהם. ברגעים אלו, שעם ישראל נמצא במלחמה, אף אחד מאיתנו לא יכול להישאר אדיש. כולנו חייבים לפעול. אסור להישאר בחיבוק ידיים.

כיצד פועלים? ניתן לפעול בתפילה, בלימוד תורה, בקבלה טובה, בתרומה כספית, בחיזוק החיילים והשוטרים, בעזרה למשפחות בארץ – ובקיצור, עלינו לעשות טוב ולהוסיף טוב, כאזרחים וכנערים זוהי תרומתנו הגדולה, זה מה שאנחנו יכולים לעשות. זוהי החובה שלנו.

המראות הקשים שאנו רואים בערי ישראל, קשים מאוד. אני מבקש לומר בקול ברור: אלימות היא לא דרכנו, לא דרכה של התורה ולא דרכה של אמי"ת איתן. כל אחד יעשה את מה שמוטל עליו, תפקידם של החיילים והמשטרה לעשות סדר, תפקידנו הוא לעשות טוב כפי שציינתי קודם. כידוע, אנו באמי"ת איתן לא נשארים אדישים לאף מצב. יש לנו הרבה מבצעים, בתפילה, בתורה, באימוץ משפחות, בתרומות כספיות ועוד. מזמינים את כולם להצטרף. כלל הכיתות מתבקשות להוסיף לאחר התפילה שני פרקי תהילים, תפילה לשלום אחינו, הצלחת החיילים והשוטרים ולרפואת החולים. יהי רצון שנשמע ונתבשר בשורות טובות, ה' ישלח כוח וניצחון לחיילנו ולשוטרנו. 'ידבר שונאנו תחתיהם ויעטרם בכתר ישועה ועטרת ניצחון, ויקוים בהם הכתוב, כי ה' אלוקכם ההולך עמכם להלחם לכם עם אויבכם, להושיע אתכם'. אמן. עם ישראל חי".