דדי החתול הגיע לעיר

משפחות וילדים הגיעו למתחם קרסו ונהנו מפעילות המעודדת מחזור ושמירה על איכות הסביבה


כחלק מקמפיין הסברה חדש, שבו הושקע כ-1.3 מיליון שקלים, הגיע הקרון השקוף והכתום של תאגיד המחזור תמיר למעלה אדומים. עשרות תושבים הגיעו לפעילות ונהנו משלל הפעלות לילדים, להטוטנים וכמובן פעילויות הסברה לעידוד הפרדת האריזות לפח הכתום. הפעילות התקיימה על ידי תאגיד תמיר, בשיתוף עיריית מעלה אדומים ומרכז קרסו.

לקרון הכתום, שחנה במרכז קרסו בשכונת נופי סלע, הגיעו תושבים מצוידים בלפחות חמש אריזות שונות המיועדות לפח הכתום. יחד עם צוות תמיר הם מילאו את הקרון, ובכך עזרו גם לסביבה. כל מי שהביא את כמות האריזות המבוקשת קיבל שקית רב פעמית כתומה, חוברת הסברה וקרטיב צונן, והמשיך הלאה לפעילות ההצגה וסדנת היצירה בשיתוף מרכז קרסו.

שנת 2020 שתיזכר כ"שנת הקורונה" הביאה לגידול של כ-25% במשקל האריזות המושלכות לפחים הכתומים בישראל. בכל יום מיוצרות בישראל מיליוני אריזות העשויות מחומרים שייקח להם זמן רב להתכלות, אם בכלל, אך הן עשויות מחומרים שניתן למחזר. בישראל פרוסים פחים כתומים ב-117 רשויות מקומיות וליותר מ-5,200,000 תושבים יש פח כתום ליד הבית.

רני איידלר מנכ"ל תמיר", אמר כי "אנחנו שמחים על ההיענות הרבה של התושבים. הפעילות תמשיך ברחבי הארץ ואנחנו בתמיר קוראים לעוד משפחות להצטרף למהפכת המחזור בישראל ולהפריד אריזות לפח הכתום, הפרדת פסולת לפח הכתום היא מאמץ קטן של כולנו שיש לו תרומה עצומה לסביבה".

ראש העיר, בני כשריאל, הגיע למתחם הפעילות, בירך את המשתתפים ואמר כי "הפעילות היא המשך של תהליך ממושך ושיתוף פעולה  פורה לטווח ארוך עם תאגיד המחזור תמיר. פיזרנו ברחבי העיר פחים כתומים, ואנו רואים חשיבות גדולה בהסברה בקרב ילדים ומשפחות כדי להטמין פחות אשפה ובעיקר כדי לשמור על כדור הארץ והעיר היפה והבריאה שלנו".