תודה למנהלי ארגוני ההתנדבות בעיר

מפגש של מנהלי ארגוני ההתנדבות בעיר התקיים בשבוע שעבר, כולו תודה על פועלם


ערב מרתק ומרגש במיוחד התקיים ביום חמישי האחרון למנהלי ארגוני ההתנדבות בעיר. השנה האחרונה הייתה מורכבת במיוחד. נגיף הקורונה פרץ לחיינו והתפשטותו אתגרה מאוד את כולנו, ובמיוחד את האנשים המיוחדים שלקחו על עצמם לעשות טוב עבור הקהילה שלנו בעיר. מנהלי העמותות והארגונים שבעיר, אשר תורמים מזמנם ומרצם שלא על מנת לקבל שכר אלא כדי לעשות קצת טוב יותר עבור אלו אשר זקוקים לעזרתם.  

במפגש לקחו חלק ארגוני חסד ממגוון תחומים, בהם: סלי מזון, ביגוד, גמ"חים לכל צורך, רפואה והצלה, צרכי ילדים, חד הוריות, איכות הסביבה, קבלות שבת, לידה, אזרחים וותיקים, פגועי נפש, חיילים ועוד.

המפגש עסק בנושא "פוסט – קורונה", שעסק בהשלכות וכוחות ובו קיבלו המנהלים אפשרות לדבר ולעבד את השנה הקשה שעברה עליהם, ומתוך כך גם לזהות את הכוחות והיכולות החדשות שפיתחו בתקופה זו. במסגרת המפגש התקיימה הרצאה מרתקת של אוריאל רייך, יועץ ארגוני, אשר העביר ממשנתו הייחודית לחיזוק החוסן האישי והמקצועי, העשיר את ארגז הכלים, עיבד את ההשלכות של התקופה ונתן לכולם כלים ישימים וכוחות להמשך הפעילות בקהילה.

במפגש התחדדה למנהלים החשיבות של התמיכה, ולאו דווקא הפיזית. שגם סיוע מרחוק והושטת היד לעזרה בכל קריאה היא אפשרית, וכמה כוח יש בעיר מעלה אדומים בזכות הכוח המתנדב. ההרצאה הייתה קולחת ומעשירה ומגבשת במיוחד ומנהלי הארגונים שמחו לשתף ולקבל כלים ולצאת יותר מחוזקים.

מירב חורי, מנהלת המחלקה למשאבי קהילה, אומרת כי "המחלקה למשאבי קהילה מלווה במהלך השנה את המנהלים ודואגת לתת להם כלים, ייעוץ והכוונה בכל דבר שעולה מן השטח לטובת פיתוח ההון האנושי המתנדב. בהמשך השנה מתוכנן ערב הוקרה לכלל המתנדבים בעיר מתוך הרצון לפרגן, להעריך ולהוקיר את האנשים שהופכים את העיר שלנו לעיר עם חוסן אמיתי".