כבוד השגריר

ראש העיר נפגש עם שגריר ישראל באו"ם ובארה"ב - גלעד ארדן, ודן עמו על המאבק נגד ה-BDS


ראש העיר, בני כשריאל, השוהה בימים אלה בניו יורק לצורך מסע לגיוס תרומות לפרויקטים שונים בעיר וקיום סדרת מפגשים לחיזוק והידוק  הקשר עם ידידי העיר בארה"ב, נפגש בניו יורק עם שגריר ישראל באו"ם ובארה"ב, גלעד ארדן.

השגריר ארדן סיפר לכשריאל על המאבק העיקש שהוא מנהל בתקופה האחרונה מול ה-BDS. ארדן אמר לראש העיר כי הוא מקיים כל העת פגישות ושיחות עם חברי קונגרס ומושלים בכדי לרתום אותם למאבק שלנו נגד החרם הבזוי של בן אנד ג׳ריס. ארדן אמר כי הוא נפגש עם חברי הקונגרס לויס פרנקל וחואן ורגאס, ושוחח עם סנאטור בן קרדין.

ארדן אמר לכשריאל כי יש המשתמשים בסכסוך הישראלי-פלשתיני כדי לתרץ את שנאתם ליהודים ולישראל, ולעורר גלים של אנטישמיות במסווה של אנטי־ציונות. לדבריו, "אנטי־ציונות היא כמובן המילה המכובסת לאנטישמיות. אסור לנו להתבלבל".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "השגריר גלעד ארדן, ידידי האישי וידיד העיר, עמד תמיד לימין מעלה אדומים וסייע לחיזוקה והתפתחותה בכל תפקידיו השונים לאורך השנים בכנסת ובממשלה. ארדן ביקר רבות בעיר הן כשכיהן כשר לביטחון הפנים והן שכיהן כשר לנושאים אסטרטגיים והסברה, והשתתף בטקס פתיחת תחנת כיבוי אש בעיר בשכונת נופי סלע, תחנה שהיה לו חלק גדול בהקמתה. בכל ביקוריו בעיר ארדן תמך בעיר וקרא לחיזוקה. השר ארדן הצהיר בביקוריו כי 'מעלה אדומים היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, וכך תישאר לעולם. חיזוק הריבונות והביטחון ביהודה ושומרון הם הבסיס לכל 'עסקת מאה'. אני מודה לו על פועלו למען ההתיישבות בכלל ומעלה אדומים בפרט".

בטקס חנוכת תחנת כיבוי האש אמר השר לשעבר ארדן "חיזקנו כאן היום את נוכחותנו במעלה אדומים ואת ההצדקה להחיל עליה את החוק הישראלי כבר בזמן הקרוב, יחד עם החלת החוק על ההתיישבות היהודית כולה. לא נירתע מאיומי הפלסטינים. יוזמות מדיניות כמו עסקת המאה אינן עילה או בסיס לאלימות או טרור. כוחות הצבא והמשטרה - כאן, בירושלים, בהר הבית ובכל חלקי המדינה יהיו ערוכים ומוכנים לכל תרחיש של הסלמה ויתנו מענה עוצמתי לכל גורם אלים״.

כשריאל מוסיף כי "חייבים להילחם בנחישות נגד ארגוני ה-BDS שפוגעים בהתיישבות וגם במפעלים במעלה אדומים המייצאים את תוצרתם לחו"ל".