מתחברים לוותיקים

טקס סיום פרויקט "מתחברים לוותיקים" התקיים במעמד ראש העיר, בני כשריאל, שבירך את האזרחים הוותיקים על ההתנדבות והתרומה לקהילה


השבוע התקיים טקס סיום קורס פעילים אזרחים ותיקים, כחלק ממיזם "מתחברים" של מפעל הפיס. את הקורס הובילה עו"ס אורית לוי, מתוך רצון לקיים קבוצת אזרחים ותיקים פעילים העושים למען הקהילה ועבור תושבי העיר הוותיקים, זאת בהתאם להצעת ראש העיר, בני כשריאל, בישיבת ההתנעה למיזם שהתקיימה עם מפעל הפיס.

הקורס הוא חלק מתוכנית "מתחברים" שזכינו להצטרף אליה. תכנית של מפעל הפיס והמועצה הישראלית להתנדבות. בקורס השתתפו השתתפות פעילה ורציפה 23 אזרחים ותיקים.

מנחה הקורס הוא אורי אסייג, יועץ ארגוני, מגשר ומנחה מנהלי בתי ספר בניהול עצמי, מדריך ויועץ למנהלי בתי ספר, מנכ"ל מכון יוספטל, המתמחה בהכשרת פעילים בקהילה.

מטרת הקורס היא לתת לאזרחים הוותיקים שבחרו להצטרף לקבוצה כלים ומיומנויות הקשורות לתחום של פעילות חברתית בקהילה, וכמובן לגבש אותם כקבוצה טובה וחזקה.

המשתתפים מתחילים לאתר צרכים ועושים מיפוי של המענים הקיימים בעיר לאזרחים הוותיקים. לאחר סיום הקורס הם יתחילו לפעול במרץ להכין תכנית עבודה למימוש היעדים שהקבוצה תשים לעצמה. 

עו"ס אורית לוי אומרת כי "החזון שלנו להקים קבוצת פעילים אקטיבית ומשמעותית", ודבריה קיבלו גיבוי וחיזוק של ראש העיר, בני כשריאל,  במפגש הפתיחה של תכנית "מתחברים ", שדיבר בדיוק על מטרה זו של מעורבות האזרחים הוותיקים בחייהם ובחיי הקהילה.

ראש העיר, בני כשריאל, אמר כי "הקורונה העמידה אנשים רבים במצב של בדידות וסגר קשים וממושכים. בזמן שרובנו חזרנו לשגרה, אזרחים ותיקים רבים נותרו תחת מגבלות חמורות ועדיין חוששים ממפגשים חברתיים. הפרויקט הזה נועד לאפשר לאותם אזרחים את אמצעי הקשר הטובים ביותר עם יקיריהם. יחד עם מפעל הפיס אנחנו ממשיכים לתת מענה".