סוגרים את הקיץ עם עדן חסון

לאחר קיץ גדוש באירועים, שהתקיימו למרות הקורונה ובכפוף למגבלות, ביום ראשון - 29/8, יחתום עדן חסון את אירועי הקיץ


קיץ 2021 נפתח עם הרבה ציפייה והתרגשות של כל ראשי הגופים המארגנים - עירייה, מתנ"ס והיכל התרבות, כאשר מעל האירועים ריחף החשש הגדול של הקורונה והסגרים. אלא שלמרות הקורונה, בהתאם למגבלות ולתו הירוק התקיימו במהלך החודשיים האחרונים למעלה מ-200 פעילויות ואירועים לכל המשפחה, כאשר גם השנה ניכרו החיבורים בין האגפים השונים, עם מגוון של יוזמות משותפות ואירועים שכבר הפכו למסורת, לצד אירועים חדשים וייחודיים.

בראשון הבא, 29/8/21, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, יתקיים מופע סגירת הקיץ עם עדן חסון בפארק שמיר (האגם).

גולת הכותרת של אירועי הקיץ היה שבוע הילדים והנוער, בו נהנו מאות בני הנוער ממתחם ענק של מתנפחים, מגלשות מים, דוכנים וסרטים. את השבוע פתחה פעילות של אגף הספורט, עם חוויה אתגרית יוצאת מגדר הרגיל - שורה של מתקני נינג'ה שהוקמו בפארק הנוער, עם הלהיט שכבש את ישראל והעולם כולו.

באגף הנוער הפיקו חוברת אירועי קיץ לנוער תחת הכותרת: הקיץ הגדול במדינה", אשר חולקה בבתי הספר ובתיבות הדואר. בני הנוער היו שותפים מלאים בהכנת התכנים, מתוך רצון להיות מחוברים לצרכים שיעלו מהשטח.

גם באגף הספורט הייתה תכנית גדושה, עם למעלה מ-50 אירועי ספורט  טורנירים ואליפויות בכל הענפים - למקצוענים ולמתחילים.

פרויקט יצאנו לשכונות הוותיק, של אגף תרבות וקהילה, הסתובב במהלך חודשים יוני יולי בשכונות העיר, עם 13 אירועים שונים הכוללים הצגות, מתנפחים, יצירה והפעלות לילדים.

בהיכל התרבות היה ליין עמוס וגדוש עם הרבה מופעים לכל המשפחה. רק לאחרונה נפתחה עונת מנויים חדשה שהולכת להיות מטורפת.

גם ב-MAKE - האקדמיה לסייבר וחדשנות, התקיימו תכנים מיוחדים לקיץ, עם שלל סדנאות טכנולוגיות: מעבדה פתוחה לתוצרים אישיים, הכנת משחקים בטכנולוגיות לייזר ותלת מימד להורים וילדים וקורסים שונים לנוער.

יחד עם כל שלל הפעילויות והאירועים דואגים גם לשמור על הביטחון האישי של התושבים. במהלך הקיץ יצאו לסיורי לילה בשטח עובדים ומתנדבים בסיירת הורים ובציפורי לילה, שיפגשו את הילדים ובני הנוער ושימשו להם כאוזן קשבת, יצרו איתם שיח משמעותי ונתנו מענה לצרכים העולים מן השטח, תוך שמירת הביטחון של הילדים ובני הנוער. בנוסף, בלילות ראשון וחמישי הוקם בפארק הנוער אוהל של ציפורי לילה המשמש מרחב בטוח לפעילות ולשיח עם מדריכי הנוער.

בראשון הבא, 29.8, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים וסופו של החופש הגדול, יתקיים מופע סגירת הקיץ עם עדן חסון בפארק שמיר (האגם).

סגן ומ"מ ראש העיר, גיא יפרח, אומר כי "תכנית הקיץ השנה נתנה מענה לכל תקופת הקיץ, כך שכמעט מדי ערב היה לבני הנוער היכן לבלות, והכל במחירים מסובסדים מאוד או אפילו ללא עלות כלל, וכמובן, תוך שמירה מלאה על הכללים וההנחיות ועל בריאותם של בני הנוער שלנו".

ראש העיר, בני כשריאל, אומר כי "אחרי שנה קשה ומאגרת חזרנו לחיים, השקענו משאבים והקיץ היה תוסס, אטרקטיבי ומהנה. אני מזמין את כולם להגיע לחגוג איתנו גם באירוע סוף הקיץ עם עדן חסון, כמובן במגבלות התו הירוק ותוך שמירה מלאה על בריאות התושבים".

עדן חסון יסגור את הקיץ. צילום: שי פרנקו